Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom beállítani a...

Lustig kérdése:

Hogyan tudom beállítani a t-home-tól kapott w724v modemrouteren, hogy csak modemként üzemeljen?

Figyelt kérdés
Van egy nagytudású asus n56u típusú routerem, és ezt szeretném használni routerként, de a tv, és a telefon a w724v-n keresztül működjön. Találatam olyat, h internet beállítások-access data és a pppoe passthrough-ba pipa. De itt sikertelen voltam. Találtam egy másik helyen olyat, h csak modem legyen, de ott az információs sáv azt mondja, h az iptv-t és a viop-t kiakpcsolja, szóval ez sem jó.

2014. máj. 29. 00:44
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Nem tudod beállítani így. Viszont az RT-N56U -nak van natív Access Point módja, ugyan úgy használhatod minden szolgáltatását az Asus -odnak csak épp a T-Home -os modem router marad router módba.
2014. máj. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

jelenleg accesspointként működik, de így csomó mindent nem tudok használni (Pl ddns szolgáltatása az asus-nak, aicloud...)

másrészt elvileg tudni kéne a w724v-nek, csak gyakorlatilag nem csinálja meg (itt a pppoe passthroug-ra gondolok)

esetleg kikapcsolnám a tűzfalat, hátha az segítene, de sztem azt sem lehet, mert nem találtam sehol)

2014. máj. 29. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A T-Home-nál teljesen természetes hogy az általuk adott eszközöket nem lehet átállítani bridge módba ( sima modem mód ).

Ha nincs IPTV és VoIP akkor sem lehet átállítani.


Hogy miért azt senki sem tudja pontosan, de a prohardver fórum több témájában is már egész részletesen ki lett beszélve ez a probléma.


A lényeg hogy a T-Home minden erejét beveti hogy az ügyfél ne tudja modem módban használni az általuk adott eszközöket.

2014. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Igen, pont ezért nem fogok áttérni soha analóg telefon vonalról VoIP -re és SAT TV -ről IP TV -re. Jó nekem sima mezei D-Link -es ADSL modem is. :) (Legalábbis még nem erőltetik rám a hülyeségüket).


A problémára visszatérve: Lehet két router is a hálózatba. Csak annyi, hogy az Asus -t át kell állítani egy másik alhálózatba (pl. 192.168.2.1). És ugyan úgy használhatod router módba WAN porton keresztül Dynamic IP módba (elvileg akkor az AP mód miatt nem működő szolgáltatások is működni fognak).

A hátulütője hogy minden portátirányítást mindkét routeren el kell végezni. Sajna ez van.

2014. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a T-Home nem tiltotta le a DMZ-t akkor ez is megoldást jelenthet.

A T-Home HGW-ben be kell állítani DMZ-be az ASUS WAN IP címét.


Amúgy én sem kérnék sose IPTV-t. Amikor meg akartam rendelni a T-Home-tól a SAT tévét, közölte velem az ügyfélszolga hogy csak IPTV-t kérhetek, ugyanis a SAT TV csak olyan helyeken érhető el ahol nem tudnak IPTV-t biztosítani. Ezen mondat után tettem is le a telefont és hívtam a UPC Direct-et hogy megrendeljem tőlük a műholdas tévét. :)

2014. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

"közölte velem az ügyfélszolga hogy csak IPTV-t kérhetek, ugyanis a SAT TV csak olyan helyeken érhető el ahol nem tudnak IPTV-t biztosítani."


:O :O

Azt hiszem ez volt a mai nap hallottak EPIC FAIL -je: :D


UI.: Valószínűleg a műhold bérlés sokkal drágább lehet nekik hosszútávon, mint a vezetékes szolgáltatások ilyen szintű fejlesztése. Márpedig lesz mit bepótolniuk, mert valahol még tisztességes netet nem tudnak biztosítani. Sőt telefont se, mert sok tanyán meg külvárosban még mindig crossbar van.

Mondjuk az szomorú, hogy ezek mindenkit agyatlan idiótának néznek, aki mindent bevesz. :/

2014. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is majdnem rosszul lettem a mondat után. :D


A másik ügyfélszolgálat FAIL az volt amikor bejelentettem nekik hogy rossz a net. Természetesen jött a szokásos áramtalanításos duma, aztán amikor ez nem jött be akkor tovább ment a telefonos emberke és kérdi hol van a modem. Mondom az szekrényen a számítógép mellett. Erre elkezdi hogy tegyem át másik szekrényre mert a számítógép bezavarhatja. Hirtelen nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek.

2014. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

úú, tipikus, mikor rossz a net, és betelefonálsz, és mondja h indítsd újra, és várj. Felveszi a hibát, bemondja a hibabejelentés azonosítót, esetleg a központban matat vmi minimálisat. És ennyi, nem old meg semmit.


Visszatérve a problémára, már csináltam olyat, h másik alhálózatban volt a 2 router, de akkor az asuson csak 3-4mbps volt a 20 helyett, viszont nem állítottam be akkor semmit a dmz-be.


Most már én is fogom a fejem, de nem én rendeltem meg a szolgáltatást, hanem anyukám, mert így olcsóbb, bár a technológiai oldalról nyilván nem tudott semmit, nem is tudta h változás lesz. És nálunk ez még nagyobb szívás, mivel nagy a lakás, és több telefon is van benne, csomó helyen van telefondugalj, most már sajnos fölöslegesen

2014. máj. 30. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!