Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program melynek...

Létezik olyan program melynek segítségével RAW fájlba tudok szkennelni?

Figyelt kérdés
Régi fényképeket szeretnék kicsit feljavítani photoshoppal. A RAW formátum kicsit nagyobb teret ad erre. Van erre megoldás?

2014. máj. 30. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szkenneld BMP-be az is tömörítetlen. HA raw kell mindenképpen utána pl az Irfanview-el ki tudod menteni RAW-ba, de szerintem felesleges.
2014. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Szerintem ez nem program kérdése, hanem a szkenneré. Feltételezem, hogy a RAW formátum előnye akkor nyilvánul meg, ha a hétköznapinál nagyobb szín- és tónusfelbontást (HDRI) tartalmaz, különben nem volna benne plusz információ a többi formátumhoz képest. Ha a szkenner csak normál dinamikatartományban dolgozik, a fájltípus már mindegy.
2014. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sztem a RAW formátum is ugyanúgy 24bites mint a BMP, de bármi lehet.
2014. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs vannak 48 bites színmélységű szkennerek is talán ott lehet jelentősége, bár nem nem tudom gyakorlati különbség érzékelhető e a két mód között valójában?
2014. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Időközben kipróbáltam egy másik lehetőséget. A fényképeket lefotóztam, így már RAW fájlt kaptam. Kipróbáltam a szkennelést BMP-be, de a fotózással jobb eredményt értem el. Mégegyszer köszönöm!
2014. máj. 31. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!