Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 8.1 telepítésnél állandóan...

Win 8.1 telepítésnél állandóan kékhalál! Miért?

Figyelt kérdés

Ismerősömék vadi új gépét összerekva (asrock fm2a55m-hd+ alaplap, AMD A8 X4 5600K processzor), képtelen vagyok a win 8.1-et felrakni rá! Telepítésben gyakorlott vagyok, de UEFI-t most láttam először! A tuningbeállításokat nem piszkáltam mindent alapon hagytam. A beállításokat leírás alapján is próbálgattam.

Akárhányszor elindult a telepítés szinte mindig bekékhalálozott, legtöbbszor már a telepítés alatt, de egyszer-kétszer amikor fel is ment 1-2 kékhalállal megszakítva, nem volt stabil! Probáltam UEFI modban is, meg hagyományosan is, eredmény mindig ugyanaz! Egysze sikerült csak a win7-et felraknom stabilra, de tovább kísérletezgettem, utánna már azt sem sikerült stabilan feltelepíteni! A Gépben nincs dvd, igy pendrive-ról, külső winyóról és usb-s lemezmeghajtóról is próbáltam 2 különböző win 8.1 telepítőt, és egy win7-et. A külső DVD-ről ment fel normál módban 1x a win7 stabilan, de azt se tudtam megismételni! Szerintetek mi lehet a probléma? Hardverhiba? Telepítő hiba? Beállítások? A Beállításokat azért kezed már kizárni, mert hibás beállításokkal szerintem el sem indulna a telepítés, nem mindig kékhalált csinálna! A lemezkonvertálást is megcsináltam, (MRB-GPT)! Tanácstalan vagyok.. Ötletek? Probáltam lemezről futattatható linuxot is, 2 félét is, de mindkettő csak szöveges felülettel töltött be, egyik vibráló képernyővel. Lehet hogy hibás a RAM? Vagy az Alaplap? Minden új, és garanciás!



2014. máj. 31. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ventik szeretik a helyüket? Táp elég?
2014. máj. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ventikkel nincs gond, kicsit tul is van méretezve a ház és a hűtés, ha erre gondolsz. Amikor egyszer egyszer sikerült elindítanom, főleg inkább win 7 tel, AIDA minden tesztét álta, 20 percekig. Táp az noname olcsó, de olyan 100w körüli a fogyasztás, és 450-es a táp! (De eddigi ismereteim alapján tápibánál azonnali ujraindulás szokott lenni, nem kékhalál). De azt még ki tudom próbálni egy másikkal! Te kizárnád, a beállításproblémát?
2014. máj. 31. 00:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Először azt nézd meg, nem melegszik-e túl a processzor (bár akkor inkább lekapcsolna), de én hardverhibára gyanakodnék. Próbálj meg szerezni egy memtestet, és futtasd le!
2014. máj. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg win7tel megy, de nem stabil, mert néha (kb minden 5 bekapcsolásnál)betöltés közben ujraindul. Nincs itt a gép most, igy most infókat gyűjtök, ha majd itt lessz megint akkor kipróbálgatom.
2014. máj. 31. 00:44
 5/9 A kérdező kommentje:
A Proci nem melegszik túl szerintem, mert az FPU tesztet is álja, és még csak nem is maxon megy a ventije. Memteszt, jó ötlet. Egyre inkább ram gondra gyanaxom én is! Eddig nem is gondolkoztam harverhibán, mivel minden új, és az UEFI-t nem ismerem, azt gondoltam csak én nem tudom beállítan...
2014. máj. 31. 00:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy a processzorod nem kap elég feszültséget, vagy a memóriával van baj. Próbáltad már más slotokba helyezni a a RAM-ot? 2 x N GB memória van benne? Ha igen akkor szedd ki az egyik memóriát és nézd meg egyenként.
2014. máj. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 levis56 ***** válasza:
HD Sentinel?
2014. máj. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2 ram slot van és 1x 4 giga van benne. HD sentinel-t még nem néztem! Processzor feszültséget az AIDA val nézem az jó? Az valósat mutat?
2014. máj. 31. 11:27
 9/9 A kérdező kommentje:
memtesztet próbálgatok. Érdekes módon a memtest v4.00 el se indul, a v2.01 hozott hibákat, de nem mindig, most másik rammal próbálom ami elvileg, jó, de a v4.00 ezen se indul el (de minden más gépen igen), most fut a v2.01 de eddig nem hozott hibát...
2014. máj. 31. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!