Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok olyan programot, amely...

Tudtok olyan programot, amely az exe fájlokat egybe csomagolja?

Figyelt kérdés

Van egy rakás játékom és rendszerújratelepítéskor mindig azzal kell szórakozzak, hogy szépen egyesével feltelepítem őket. Van vagy 20 játékom, jó nagy méretűek, tehát 5-6 órába is beletelik, hogy telepítsem és beállítsam.


Létezik még az a megoldás, hogy egy db exe-be be tudjam a játékaimat, vagy bármely más programot úgymond "integrálni" egy szál exe-be? Köszönöm!


UI.: A C-t szoktam klónozni, miután mindennel megvagyok, de én kifejezettem a fent leírtra szeretnék megoldást, ha még van ilyen. Régen hallottam róla, volt ilyen, csak akkor még nem kellett nekem, ezért nem foglalkoztam a dologgal.



2014. jún. 1. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem ez tudja, de nem próbáltam: AshampooMyAutoplay.
2014. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Elvileg van ilyen, Telepitő készitőnek hivják őket.


Pl. [link]


de google : [link]


Több gond is lehet : Bizonyos játékokhoz nem elég a telepitési mappában lévő fájlokat integrálni, máshol is elhelyez fájlokat a program (pl. application data). de ez is megoldható, ha tudpd, hogy hol vannak a fájlok.


A másik (ami végül is a fő gondod lehet) a rendszerleiró adatbázis. Minden telepitett program elhelyez bejegyzéseket a rendszerleiró adatbázisban. Ezeket ki kell nyerni (mindet) és ezt is integrálni kell a telepitőbe (végül is ez is megoldható de ez azért nem olyan egyszerű)


Sok sikert.

Üdv.

2014. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a király válaszokat! :))
2014. jún. 1. 09:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmazások ~90%-a nem csak annyit cisnál, hogy egyszerűen pár fájlt felmásol a meghajtóra. Van egy rakás registry bejegyzés, ami nélkül vagy hibásan fog futni a program, vagy el sem indul. Ezért szükséges a telepítővel rendesen felrakni a programokat/játékokat, és nem elég csak a fájlokat bemásolni.

Persze, próbálkozni lehet, de szerintem egyszerűbb dolog azt a másfél tucat játékot újratelepítés után felrakni (és akkor biztos, hogy működni fognak), mint egy összevissza trükközgetni azért, hogy utána a felét mégis újra fel kelljen telepíteni.

A rendszert pedig ha értelmesen, körültekintően használod, akkor 1-2 évente, ha szükséges újratelepíteni. Kétévente 5 óra pedig egyáltalán nem sok.

2014. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi utolsónak is, igazad van.
2014. jún. 1. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!