Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért bontja a laptop a wifi...

Miért bontja a laptop a wifi kapcsolatot időnként csak úgy a semmitől?

Figyelt kérdés

Totál random az egész, elvan egész nap is, hogy nem bomlik de ha úgy akarja 5 percenként képes leállni.

Ami úgy néz ki, hogy kiadja a "rendelkezésre állnak kapcsolatok" lehet csatlakozni, de nem tud, hibaelháritani kell, alaphelyzetbe állítja és kapcsolódik.


De ez miért van? és hogyan lehetne kiküszöbölni ezt?



2014. jún. 2. 21:01
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
Milyen router? A router wifi csatornája mennyire foglalt?
2014. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tp-link router(net szolgáltatóm állította be a hálózatot).


csatorna foglaltságon nem tudom mit értesz csak laptop csatlakozik a wifihez.

2014. jún. 2. 21:13
 3/11 Tengor ***** válasza:

[link]

Nézd meg, hogy azon a csatornán, amin a te routered is sugároz, van-e másik adó is!

2014. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A sajátomat 10. csatorna ,100% signal,

egy másikat 5. csatorna 14% signal.

Routeren belül automatikusa van a csatorna.

Asztali gépen nem érzékelek net megszakadást, vagy ha mégis előfordul akkor eleve net nincs, de a routerhez / a wifihez attól még csatlakozni lehet, hogy netre nem tud kapcsolódni.

2014. jún. 2. 21:41
 5/11 Tengor ***** válasza:

Akkor elvileg nem a csatornával van a baj.

Mi a router pontos típusa és melyik firmware van rajta?

A laptopon a gyártó drivere van fenn v. a windows féle?

2014. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Model No. TL-WR841N

Firmware Version:

3.13.33 Build 130506 Rel.48660n


Asus honlapjáról töltöttem le a drivereket hozzá köztük a wifihez a Ralink Wireless Lan Driver-t

2014. jún. 2. 22:08
 7/11 Tengor ***** válasza:

A TP-Link oldala nem elérhető épp, így nem látom, hogy van-e frissebb driver.

Mi pont ugyan ilyen routert használunk, de nincs ilyen wifis gondunk - igaz biztos, hogy más wifi kártyáink vannak.


Nekem több ötletem nincs. Lehet, hogy a router adta meg magát...

2014. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kálmix ***** válasza:
A windows bontja a kapcsolatot. Alap beállítás ha "nincs használva" bontsa. Még akkor is mikor épp rajta vagy. Alapesetben megkéne kérdeznie az első bontásnál hogy nem gond-e... de általában az ezéret van egy gomb hogy ne bontsa sose. A hálózat és megosztó központban kéne kikeresni ezt az opciót!
2014. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
az fura "A windows bontja a kapcsolatot. Alap beállítás ha "nincs használva" bontsa." mi számít nem használatnak? Elkezdek nézni online egy filmet megy 10 percet majd leáll és várok hogy induljon újra, de nem indul és hoppá skype is ujra akar csatlakozni, hoppá nincs wifihez csatlakozva... és olyan is , hogy be van kapcsolva a laptop nem csinálok rajta semmit, majd mikor gondolok egyet megnyitom böngészőt megnézni valmit és megy, nem bomblott a kapcsolat, fura egy dolog, de rákeresek valami ilyesmi opcióra hátha az lesz neki a gondja.
2014. jún. 3. 00:54
 10/11 A kérdező kommentje:

Probléma magoldódott a wifi kártya driverével volt a gond.

Azt írták, hogy a mellékelt lemezen és az asus weboldalán is szar a driver, ezért a Mediatek oldaláról kell leszedni.

Megcsináltam és azóta nem dobott le.

2014. szept. 21. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!