Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen hátrányaim származhatna...

Milyen hátrányaim származhatnak abból ha kikapcsolom és nem használom a windows update-et?

Figyelt kérdés

Win7-et használok, lehet abból valami baj ha kikapcsolom a Windows update-ot?


DirectX-et, NetFramwork-öt manuálisan webtelepítő segítségével szoktam frissíteni, SP1-et szintén manuálisan telepítem, legális vagyis újságkódos Eset Smart Security-t használok microsoft office-t nem használok amihez még sok frissítés lenne, helyette open office-t és libre office-t használok...


Szóval ha kikapcsolom az automatikus frissítést lehet valami bajom belőle?


csak 250 gigás merevlemez van a gépemben, és 60 gigát szedtem le a windows-nak így kb 170 giga marad külön minden másra és ha nem okoz gondot a windows update kikapcsolása akkor kikapcsolnám mert elég sok helyet megeszik...



2014. jún. 4. 14:20
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:
A rendszerhez kiadott javításokat nem fogod megkapni, így védtelenebb leszel az olyan támadásokkal, fertőzésekkel szemben, amik az ilyen hibákra építenek.
2014. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sérülékeny lesz a géped, illetve idővel az újabb programok nem fognak működni. Ezzel szemben semmi hasznod nem származik abból, ha kikapcsolod.
2014. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Csak felhasználói szinten értek a gépekhez, ezért kérlek ne szidjatok le a következő kérdésemért...



írtátok hogy sérülékeny lesz, de nem értem mármint ha van aktív védelmem, tűzfal+vírusírtó akkor a microsoft által kiadott biztonsági frissítések között mi olyan dolgok vannak amiktől pl az ESS nem véd meg?

2014. jún. 4. 14:29
 4/14 A kérdező kommentje:
és ezt az újabb program dolgot mire érted mármint melyik programokra? mert amikkel én találkoztam és követelőztek azok pl a net framework-öt vagy a szervízcsomagot követelték...
2014. jún. 4. 14:31
 5/14 anonim ***** válasza:

Sérülékenység: a vírusirtó addig jó, amíg "hatalma" van a rendszer felett, mindent tud vizsgálni. Ha egy biztonsági résen becsusszan egy kártevő, lekapcsolhatja a vírusirtót azelőtt, hogy az bármit tehetne ellene.


Kompatibilitás: Rövid távon gondolkodsz. Próbálj most egy programot feltenni pl. vanilla XP-re. A java fel se megy, és ami igen, az se fog elindulni a legtöbb esetben. Idővel a 7 is változhat annyit, hogy ugyanez legyen. Konkrét példa: sp1, platform update nélkül már most nem indul jó pár program, pl. játékok.

2014. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és ez mitől van? frissítések miatt vagy mitől? kikapcsolom a rendszervisszaállítási pontokat, rendszeresen törlök minden vackot ccleanerrel meg a programok telepítése és törlésénél is de 3-4 után már úgy meghízik a windows hogy alig marad 4-5GB szabad hely a c meghajtón... ez nem a frissítésektől van?
2014. jún. 4. 14:47
 7/14 Tengor ***** válasza:
WinDirStattal nézd meg, hogy mi foglal sok helyet!
2014. jún. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a lapozófájl eszik most sokat ( de kb egy hete lett ujratelepítve így még szinte nem is fogyott el sok ) meg van egy amit nem tudok hogy mi... ez mi? : hiberfil.sys 2,9 GB ot eszik
2014. jún. 4. 15:03
 9/14 anonim ***** válasza:

A nevéből pedig eléggé sejthető, hogy a hibernáláshoz szükséges fájl.


Ha nem használod a hibernálás funkciót, akkor admin parancssorba: "powercfg -h off", és akkor el fog tűnni.

2014. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 papagenou ***** válasza:

évek óta nem kapcsolom be a frissítést mikor új wint rakok és soha nincs semmilyen problémám. amit frissíteni kell valamit, azt megteszem magamnak, arra semmi szükségem, hogy hozza folyamatosan a hülyeségét.


érdekes, de a "frissítős" ismerőseimnek a gép néhány hónap múlva durván be tud lassulni, pláne egy év után. főleg, ha jön az új windows... nekem ez a rendszer majd egy éve van "kész", már telepítésnél kikapcsolom a frissítést és tökéletesen működik minden. de csináld ahogy jólesik, mástnem újra telepíted.

2014. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!