Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cégemhez hogyan telepítsek...

Cégemhez hogyan telepítsek szervert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy éttermi programom, mely windows xp -s környezetbe fut. Mindegyik kliens gépre fel van telepítve ez.

A rendszert le szeretném egyszerűsíteni úgy hogy berakok egy szervert és a kliens gépek onnan bootoljanak be.

Tehár a kliens gépekben nem lenne HDD, mert a nyári melegben hullanak el.

Mit használjak hozzá? Mint hardvert, mint szoftvert mit javasoltok. Vagy win xp alól is működtethető ez?

Mindenképp LAN - keresztül szeretném, hogy bootoljon az op rendszer is.

A kliens gépek nem nagy harverrel rendelkeznek, mint a szoftver sem igényel nagy erőforrást. 256Mb rammal és egy 1 magos 1.5Ghz cpu a gépek felépítése.

Így ennek keretébe a szerver hardver felépítése és érdekel.


Köszönöm előre is a segítséget!



#szerver #kliens vezérlés
2014. jún. 8. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát kicsit merész megoldás, meg hülyeségnek is találom, de ha ez kell.

Most nem írnám le, amit neten is megtalálsz:

[link]

2014. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Miért hülyeség?
2014. jún. 8. 23:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát úgymond csak ezért kiépíteni. Én pl jobb hűtést tennék bele, mert pl a többi alkatrész így is úgy is melegszik.

Na meg legalább 100 Megás LAN kell a dinamikus munkához, ha több kliens is van a hálózaton, akkor meg ugye Gigabites router/switch kell majd. Persze ez saját tapasztalat.


De ez csak megjegyzés volt, mert mint mondtam egyszerűbben is megoldható :) Mások elég sokat elkínlódnak az ilyenekkel, ezért szoktam más megoldásokat előnyben részesíteni :)

2014. jún. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!