Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szoftverrel lehet...

Milyen szoftverrel lehet olyat csinálni, hogy egy videofelvételből kisípolok néhány szót, amit nem akarok bele?

Figyelt kérdés

Szóval, hogy ne kelljen sokat babrálni egy videóval, hanem kijelölöm az adott sectől secig, és addig sípolja ki nekem azt a 2-3 sec-es részletet.


Létezik valami egyszerű erre vagy csak profibb programok tudják?



2014. jún. 11. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyors megoldást nem tudok, és nem is ajánlanék, mert nem sok olyan szoftver van, ami tud olyat, hogy a videót érintetlenül hagyja, és csak a hangot kódolja újra, és e kevesekből kellene még olyat találnod, ami sípolni is tud...


Én úgy csinálnám, hogy lekapnám a hangsávot a videóról, kisípolnám Audacity-vel, majd visszatenném a videóra. Csak egy demultiplexer és egy multiplexer kell hozzá.

2014. jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy "videoszerkesztő mester" de szerintem a legtöbb videoszerkesztőben meg lehet oldani.

Egyszerűen megkeresed azt a részt amit ki szeretnél sípolni. Ott lehúzod az eredeti hangsáv hangerejét 0-ra majd egy másik hangsávra beillesztesz egy ugyanolyan hosszúságú "sípolás hangot". Neten biztos találsz megfelelő ingyenes hangsávot erre.

2014. jún. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=I2VdddVEXdg

Camtasia studioban így megy ez a dolog, de szinte minden valamire való videószerkesztőben hasonló a metódus.

A második válaszoló nagyon jól leírta .

2014. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A linkelt videó jó, HA képet is akarsz cenzúrázni, és emiatt kénytelen vagy a videót újrakódolni. Ha csak a hangot kell cenzúrázni, akkor amiatt rontani a minőséget kár lenne.
2014. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi, próbálom.

egyébként igen, tényleg nem értettem eddig se, hogy ha én csak levágok egy video elejéből pl 5 sec-et, akkor miért nyúl hozzá az egész filehoz és miért rontja le a minőségét (igaz h ezt a FormatFactoryval csináltam, na de a file típusán nem változtattam, csak bele akartam vágni. ennek ellenére ő szépen lerontotta kb felére az egészet)

2014. jún. 11. 11:03
 6/7 Kálmix ***** válasza:
100%
Mert bármi is változik a videóban újra kell renderelnie. Érdemes a minőséget felhúzni.
2014. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, próbálom, hogy nekem melyik a legkezelhetőbb. oké, értem h újra rendereli, na de én mindent a legmagasabb minőségre állítok, és ennek ellenére is lerontja. bár ezt még elnézném neki, a fő bajom az, hogy 5 sec miatt dolgozik 2-3 órát a gép.
2014. jún. 12. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!