Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel: hyperlink, de hogyan?

Excel: hyperlink, de hogyan?

Figyelt kérdés

2 munkafüzetem van: A és B. A-n az egyik cellában van egy hivatkozásom, ami B munkafüzet A2-es cellájára mutat. Idő közben B munkafüzeten dolgozom, beszúrok sort, törlök sort, így A2 "átmozog" tegyük fel C5-re. Így az A munkafüzeten lévő hivatkozás "lemarad", nem követi az én módosításaimat.


Kérdésem: hogy tudok olyan hivatkozást létrehozni, ami megtartja az adott, eredetileg kijelölt cellára vonatkozó hivatkozásomat?


2014. jún. 11. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Az A tábla megfelelő cellájában nyomsz egy plusz gombot, átmész a B táblára és rákattintasz a hivatkozandó cellára. Ha ezt a B táblán lévő cellát elmozgatod, az A táblán követni fogja az adott cella, láthatod a szerkesztőlécen.
2014. jún. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, de nem működik így sem :(


Pl az a szöveg van A munkafüzet egyik cellájában, hogy "narancs" és nekem erre kattintva kellene, hogy átugorjon B munkafüzet, szintén narancsot tartalmazó cellájára, legyen az A2 vagy A3, ha éppen közben be kellett szúrjak egy sort fölé.

2014. jún. 12. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja hogy át is akarsz ugrani, nem csak számolni. Akkor mittudomén :)
2014. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez lenne a cél, hogy olyan képletet alkalmazni, ami átvisz engem egy másik lapra, és ott tartja az adott cellát.
2014. jún. 12. 11:25
 5/5 A kérdező kommentje:

Megoldottam! Nevet kell adni annak a cellának, amire hivatkozni akarunk! Így nem fog elmozdulni!


Azért köszi! :)

2014. jún. 12. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!