Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tuđnátok mondani egy nagyon...

Tuđnátok mondani egy nagyon kicsi (néhány száz/ezer byte-os) parancssoros fájltitkosító programot DOS alá?

Figyelt kérdés

Valami kis memória-méretű (tárhelyben nézve), és könnyen kezelhető parancssoros fájltitkosítóra lenne szükségem. Olyanra, amiben csak megadja a felhasználó argumentumként a fájl nevét, (esetleg azt, hogy milyen néven hozza létre a kimeneti fájlt, DE JOBB LENNE, ha az eredetit felülírná), és onnantól a program automatán titkosít. Valami ilyesmire gondolnék:


TEA.COM fajl.dat


Azaz hogy elég így futtatni a programot, és kész.



Emlékszem, hogy egyszer találtam egy ilyet "TEA cipher" néven, össz-vissz 266 byte-os volt úgy emlékszem, DOS és XP alatt simán futott úgy, ahogy leírtam, de most egyszerűen nem találom.


Egyébként Quick Basic-es scriptemhez kéne, viszonylag gyorsan készen kéne legyek vele, és ezért nem akarok most saját titkosítással vesződni.... ráadásul a Quick Basic nyelvből sajna hiányoznak a bitshift-ekhez való parancsok/operátorok.... bár tudom, azt is megoldhatnám tisztán logikai ÉS és VAGY műveletekből, de most tényleg nem akarok vele vesződni... ráadásul a Quick Basic irdatlan nagy gépi kódot tud csak generálni a scriptekből...



Légyszi, segítsen valaki!!!!



2014. jún. 13. 19:26
 1/5 A kérdező kommentje:

Yeh, azt hiszem meg van : [link]


Itt megtaláltam most... és nem 266 byte volt, hanem százzal több ;) De azon kívül azt hiszem minden stimmel.



Azért, ha valakinek még lenne ötlete/alternatívája, érdekelne az is! ;)

2014. jún. 13. 19:47
 2/5 SimkoL ***** válasza:
...ilyenkor előveszem a Turbo Pascal, Turbo C, Borland C++...
2014. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"...ilyenkor előveszem a Turbo Pascal, Turbo C, Borland C++..."


De izé..... leírtam egy csomó indokot, hogy az most miért nem lenne jó. Pont most van egy csomó érvem rá, hogy miért nem lenne jó az, ha saját magam kezdenék el kísérletezni.... !! =(


Nade mindegy is, lényeg, hogy megoldottam.



Amúgy meg szerintem most vagyegy hetembe beletelne (minimum), amíg át tudnám ismételni a C-t annyira, hogy meg tudnék írni egy ilyet.... AMI utána még a Turbo C 2.01-es verziójával is lefut.

Erre az egészre meg MAXIMUM van pár napom.

2014. jún. 13. 20:44
 4/5 SimkoL ***** válasza:
Ha kimondottan Windows alá kell akkor Advapi32.dll ami a Windows része. Kapcsolódó cikk: [link]
2014. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ahhhjjj.... szomorú vagyok. Ennyire nem közérthető formátumú a kérdésem?! ='(


Sebaj, azért lehet, még jól jön az a Windows-os dll modul is.... ki tudja.....


Köszi a válaszod! :) [[+1 point]]

2014. jún. 14. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!