Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DOS alatt milyen lehetőségek...

DOS alatt milyen lehetőségek vannak a rendszer verziószámának lekérdezésére? [LENTEBB KIFEJTVE]

Figyelt kérdés

DOS alá szeretnék írni egy olyan programot, ami CSAKIS valódi DOS alatt indul el (vagy max. DosBox alatt), Windows XP-n, 98-on, Win7-en, vagy efféle 32 bites rendszereken nem.

Gondolom akkor így kérdezhetném úgy is, hogy hogy tudom megnézni, hogy egy operációs rendszer 16 vagy 32 bites. (?)


A kérdés lényege azonban végül is az, hogy hogy tudom megcsinálni, hogy egy program CSAK MS-DOS alatt fusson.


Nyílván gondolom részben függ attól, hogy milyen nyelvben és fejlesztői környezett alatt írom a programot : DOS alatt most konkrétan Quick Basic 4.5-ben tudok programozni és a kódokat lefordítani, DE ami egy kis segítség még, hogy itt van egy parancs arra, amivel tudok külső EXE fájlokat (és CSAKIS MZ fejléccel rendelkező >>EXE<< futtatható állományokat, COM-ot és BAT parancsköteget NEM! EZ FONTOS!) megnyitni és futtatni (sajnos csak a programkód legvégén, mert a futtatást átadásával bezárul maga a Quick Basic-es alkalmazás).


A program egyébként össz-vissz annyit csinálna, hogy egy apró fájlt kicsomagol és kiír a lemezre, de lényeges, hogy ezt csak akkor csinálja meg, ha DOS alól fut, ellenkező esetben zárjon be.



Ez valahogy megoldható? (ha körülményes a megoldás (pl. külön fájlba írja ki egy másik program a verziószámot és az adott program azt olvassa be), még az is jól jöhet)



2014. jún. 14. 01:46
 1/2 A kérdező kommentje:

[link]

"Some applications check the MS-DOS version number before executing and may not run when they detect version 6.00 or later."


Na, nekem pont ennek a "néhány aplikáció"-nak a megoldása érdekelne!

Egyáltalán hol van tárolva akkor a DOS verziószáma, ha ezek szerint egy külső programmal még át is írható?? ?:(

Én azt gondoltam volna, hogy mondjuk az IO.SYS fájlban van tárolva, elvégre az a kernel, nemde?

2014. jún. 14. 03:08
 2/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem két módszer :


1. Sima dos-os belső barancs : ver (kiirja a dos verziószámát), há átirányotod egy fájlba akkor a fájl megnyitásával már meg tudod a dos verziószámát.


2. Utánanézel a megszakitásoknak, konkrétan a 21h-s MS-DOS megszakitásnak, [link] mert azzal lehet lekérdezni dos-ban a dos verziószámmát : [link]

Konkrétan a 30 funkció : [link] #ah30


Ezt nagy valószinűség szerint csak assemblerben tudod megoldani.


Sok sikert.

üdv.

2014. jún. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!