Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Autocad, Inventor, Solid Edge...

Autocad, Inventor, Solid Edge pro és contra. Melyiket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Olvasgattam az Audi állásajánlatait és elvárások között volt a Solid Edge vagy hasonló Cad programok ismerete. Azt szeretném kérdezni mi a különbség ezek között melyiket érdemes megtanulni, gyakorlatban mit használnak a mérnökök, egyáltalán ugyanazt a célt szolgálják e ezek a programok?

2014. jún. 15. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Autocad helyett ma mar erdemes valamelyik 3D CAD programot megtanulni: Inventor, Solid Edge, SolidWorks, vagy a legprofibbak kozul Catia, illetve Creo. Catiat es Creot csak az igazan nagy auto es repulogep gyartok hasznalnak, mert meg nagyvallalatoknak is borzaszto draga szoftverek. Egyebkent amiket felsoroltam programok, mind nagyon elterjedtek, cege valogatja, hogy hol melyiket hasznaljak.

Ha van ra lehetoseged, probalj ki tobbet is kozuluk, es amelyik jobban "tetszik" (vagy amihez a tobb allasajanlatot talalsz), azt tanuld meg JOL. Es ez a fontos, hogy jol megtanuld, mert utana a tobbivel is fogsz majd tudni dolgozni, csak beleszokni kell.

En szemely szerint az Inventort hasznalom legszivesebben, mert azt tanultam eloszor, es azt hasznaltam legtobbet, de a tobbivel is boldogulok (a fent felsoroltak kozul csak a Catiat nem probaltam), legfeljebb ugyanazt a munkat gyorsabban meg tudom csinalni Inventorban az azzal valo nagyobb tapasztalatom miatt.


Emellett persze egy mernoknek szerintem nem art tudni alap szinten hasznalni az Autocad-et sem, de manapsag mar nem annyira hasznaljak ilyen teruleten.

2014. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen.
2014. jún. 24. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!