Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet egy...

Milyen programmal lehet egy képet megszerkeszteni ahol az ember körül elhomályosítom?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
photoshop
2014. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogy kell? Amikor letöltöm utána??
2014. jún. 15. 18:06
 3/8 tabaki ***** válasza:

Az első kisbetűvel írta, tehát csak a szokott buta divatról van szó, amely az összes rajzprogramot photoshopként köznevesíti, magyarán bármelyik KÉPSZERKESZTŐVEL.

Láthatólag hülyére vettek, de a visszavágásod nagyon tetszett!

2014. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3-as: Képzeld az interneten sűrűn írok kisbetűvel, akkor is ha mondat eleje vagy névről van szó. Tudom szörnyű dolog, de sajnos nem vagyok tökéletes.


Mivel a kérdésre válaszoltam így nem akartam tovább szaporítani a szót. Megmondtam hogy mivel lehet/illetve én mivel szoktam. ...és nem, nem buta divat szóról van szó és nem is az összes rajzprogramot tekintem Photoshopnak! Azért írtam ezt mert ez a legprofibb képszerkesztő program és ezzel lényegesen egyszerűbben elvégezhető a kívánt feladat mint pl MS Paint-ben. Persze sokan használják azt is ilyen feladatra, csak általában röhejes az eredmény.


Ezen kívül nem tekintem a kedves kérdező hozzászólását visszavágásnak, hanem a válaszomból adódó újabb kérdésnek amire szintén szívesen válaszolok.



#2: Nyisd meg a képed a Photoshoppal, és jobboldalt ott van kicsiben, arra nyomj jobb-klikket és válaszd a "háttérből réteg"-et.


Ha nagyjából egyszínű a háttér akkor a baloldali menüből a "varázspálca" eszközzel lehet könnyen kijelölni a személyt. Érzékenységét fönt a "Toler."-nál (azaz tolerancia) lehet állítani.


Ha azzal az eszközzel nem sikerül a képen szereplőt kijelölni mert nem egyszínű a háttér akkor szintén baloldali menüből a "mágneses lasszó eszköz"-t javaslom. Ha nem látsz olyat akkor először jobb-klikkel nyomj rá a sima lasszóra vagy nézegesd végig jobb-klikkel hogy hol van.


A szerkesztés gomb alatti kis gombokkal tudod állítani hogy a kijelöléshez hozzáadjon, elvegyen belőle, új kijelölést csináljon és így könnyen és pontosan kijelölheted az embert.


Ha kijelölted akkor jobbklikk>fordított kijelölés.


Utána fönti menüsorban rányomsz a szűrőkre, ott "életlenítés" és választasz egy neked tetsző típust.


Ezzel kész is lenne, de google-be beírod hogy "photoshop blur" akkor biztos találsz még 1000 féle módszert rá.

2014. jún. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SimkoL ***** válasza:
71%
Tudod ez úgy kezdődött mint a romák húslevese : 'Lopj egy tyúkot....'
2014. jún. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom van próbaverzió is belőle.
2014. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
100%

Azért gonoszkodtam, mert ehhez nincs szükség a világ legjobb fizetős programjára. A Phoxotól a Gimpig egy rakás jó ingyenprogrammal ugyanolyan jól meg lehet csinálni, mellesleg ugyanúgy. Szándékos, és a cél szempontjából értelmetlen csúsztatásnak tartom úgy beállítani, mintha a Photoshopon kívül kizárólag a Paint lenne a világon.


Kérdező: Igen, letöltesz egy képszerkesztőt, és utána -- ha előtte is lehetne, nem kéne letöltened... De nyilván úgy értetted: Utána mi a teendő? Például megismerkedel a képszerkesztés alapjaival, de rá is kereshetsz.

[link]


Itt én is írok ilyesmiről, mostani szemmel nézve nem igazán sikerült útmutatók, kivált a másodikat csinálnám egészen másképp, de bizonyára lesz benne számodra érdekes ismeret:

[link]

2014. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:
2014. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!