Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet Nero 7-tel...

Hogyan lehet Nero 7-tel bootolható DVD-t írni egy ISO fájlból?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az .iso file egy bootolható DVD képe (másolata), akkor CD-kép felírás... menüpontból. Ha nem bootolható DVD rejtőzik az .iso fájlban, akkor is lehet szerintem:

Kinyered az .iso fájl tartalmát, új összeállítást indítasz, DVD-re váltasz, boot lemezt választasz ki (rendszerindító), aztán valamilyen művelettel megadsz neki rendszerfájlokat, amik alapján bootolhatóvá teszi a DVD-t, az .iso tartalmát behúzod az összeállításba, és kiírod. Vagy valami ilyesmi. Sosem próbáltam pl. rendszerindító DVD-t kreálni magamtól, rendszerlemezről (floppy), tehát pontosan nem tudom, hogy ez a művelet hogy végezhető, tehát ha nem az első eset áll fenn (rendszer .iso fájl), akkor szerintem egy újraírható lemezzel próbálkozz.

Sok sikert!

2010. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Cd-kép felírása... és ott lenyitva a fület átállítod dvd-re.
2010. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondok egy egyszerűbbet...ha iró programnak alapértelmezettnek a Nero van betéve,akkor mondjuk Total Commanderbe két klikk az ISO file-ra és kinyitja a NERO-t.Ott klikk a BURN-re és írja is ki a bootolós DVD-t CD-t
2010. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az iso kép bootos, úgyhogy csak egyszerűen ki kell írnom.
2010. jan. 4. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!