Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet az uTorrent...

Hogyan lehet az uTorrent programot egy régebbi állapotába visszahozni a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés

Konkrétan a következő a helyzet: ma arra ébredtem hogy az uTorrent úgy ahogy van eltűnt a gépemről,méghozzá magától!!! A mappája megvan a Program filesban de üres!Meg a parancsikonja is a Start menüben,csak így értelemszerűen üres tehát nem működik.Szóval olyan mintha valaki eltávolította volna,de nem úgy ahogy elvileg kellene hanem csak úgy hogy kitörölte a mappája tartalmát!És az nem én voltam!Vagy skizofrén lettem.


Egy dologra tudok gyanakodni,hogy tegnap este én marha a Wise Disk Cleanerrel csináltam egy tisztítást,méghozzá annak is a Fejlett tisztítójával ami letörölte az összes ~uTorrentPartFile_xxxxxxxxxx.dat fájlt is,tudjátok ez az a fájl ami letöltéskor aut. keletkezik a letöltés helyén.Ez már akkor este okozott kisebb problémákat (elkezdte kiírogatni hogy állományok hiányoznak a feladatból,kérlek ellenőrizd,stb.).Lehet ez a gond?


Vírusom szerintem nincs,legalábbis az avast,a Windows Defender és az Eset Online Scanner szerint.


Tudom hogy újra is lehetne telepíteni a programot de annyi torrent futott és annyi mindent átállítottam benne (de semmit sem saját kútfőből!),jól is működött.Ezért gondoltam inkább a visszaállításra.Tudom hogy több mód is van,itt


[link]


a windows maga is felajánl pár lehetőséget,a kérdésem konkrétan az lenne hogy melyik volna az amelyik a legalkalmasabb volna az én problémám kezelésére?Tehát arra hogy visszakapjam az uTorrent progimat olyannak vagy majdnem olyannak amilyen tegnap estig volt benne a futtatott torrentfájlokkal és lehetőleg azokat a fentebb említett dat fájlokat is amelyek hiánya gondolom a későbbiekben is okozna még gondokat.Viszont lehetőleg nem szeretnék kétmilió újonnan keletkezett duplafájlt sem,ezt ha lehet inkább lekerülném.


3.2.2 Utorrentet használtam,az operációs rendszerem pedig win7 64 bit.


Légyszives segítsetek! :-S



#Windows #probléma #Windows 7 #gond #helyreállítás #Windows 7 64 bit #fájlok helyreállítása #Wise Disk Cleaner #uTorrentPartFile
2014. jún. 21. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

A rendszervisszaállítás csak a telepített programokra van hatással, a letöltött fájlokra nem - ez így lehet kiesett. uTorrentet helyreállítaná ha törlődött, de a fájlokat nem tudja és megint le kell tölteni.


.dat fájl akkor keletkezik ha a torrent teljes tartalmát nem töltöd le, hanem kiveszel fájlokat belőle. Amikor a .dat fájl eltűnik, a kliens nem tudja ellenőrizni hogy melyik fájlt kell kihagyni, és az visszaáll arra hogy mindet letöltse. A gépen persze nincs meg az adat, így jelzi a hibaüzenet hogy állományok hiányoznak.

Ezzel esetleg annyit tudsz csinálni, hogy a fájllistában a prioritásokat átállítod majd egy kényszerített újraellenőrzést csinálsz. Hátha ezzel újra létrejön a .dat fájl és vissza tudsz seedbe állni.


Összességében pedig: a uTorrent nem a telepítési mappában tárolja a torrenteket. Ha újratelepíted vagy új verziót is telepítesz, akkor van rá esély hogy a torrentek megmaradjanak, de ennek előfeltétele hogy a beállításokban a tárolás aktív legyen. Ha nincsenek meg a torrentek akkor lehet újra kell kezdeni az összes letöltést, megadni újra a célmappákat és a hashelés után így visszaállni seedbe.


Abban az esetben ha a .torrent fájlok tárolva vannak, a beállításokban megadod a tárolómappát és az automatikus betöltést. A kliens minden indulásakor végigfut a torrenteken és automatikusan betölti őket.

2014. jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"A rendszervisszaállítás csak a telepített programokra van hatással, a letöltött fájlokra nem - ez így lehet kiesett. uTorrentet helyreállítaná ha törlődött, de a fájlokat nem tudja és megint le kell tölteni."


Ezt nem egészen pontosan értem.Mármint kiesett azért mert ha jól értelek azt mondod hogy azokat a bizonyos dat fájlokat úgysem hozza vissza egyik megoldás sem?

2014. jún. 21. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, a .dat fájlt a rendszervisszaállítás nem veszi figyelembe (csak a programfájlokat), így vissza sem állítja.

Vannak programok amik képesek a törölt fájlokat is visszaállítani, de ezek hatásfoka nagyban függ attól hogy mennyi ideje lett törölve a fájl, és tovább lett-e használva az a merevlemez. Ha igen, a felülírás már megtörténhetett és nem állítja vissza semmi.


Ezen kívül ha volt egy komplex mappaszerkezeted és mondjuk visszakapsz 50 db .dat fájlt egymás hegyén-hátán, azt neked ugyanúgy egyesével kell a helyére visszamásolni. Próbáltam a gépemen ilyen fájlokat keresni de nem találtam, így nem tudom milyen nevük van. Ha azonos a torrent tartalmával akkor könnyű, de ha csak valamilyen betű-számsor van akkor nem is tudnád hogy melyik .dat fájl mihez tartozik.


Ha több százas nagyságrendről van szó, értelmesebb lesz egy új és stabil klienst telepíteni, és megnézni betölt-e bármilyen torentet. Ha igen és csak az állományokkal van probléma akkor vagy egyesével újra megadod majd kényszerített ellenőrzést futtatsz, vagy inkább hagyod hogy mindent letöltsön és majd később újraszelektálsz. Ha nem tölt be semmit, akkor pedig újra egyesével le kellesz tölteni a torrenteket, megadni a célmappát, újra kijelölni hogy mit ne töltsön le, majd hashelés után visszaállni seedbe.


További problémákat megelőzve a beállítások/mappák menüben a torrentek tárolása legyen aktív és a betöltésük is. Majd pedig figyelj arra hogy azt semmi ne akarja törölni. Amelyik torrentre nincs többé szükséged, arra 'jobb klikk/feladat eltávolítása és/a .torrent törlése'-funkciót alkalmazod. Ezzel a tárolómappából is kikerül, nem fogja újra megkísérelni betölteni és letölteni. Viszont alapesetben mindig be fogja tölteni a tárolt torrenteket, így legközelebb nem kell egyesével felkeresni az oldalakat és ismét hozzáadni.

2014. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönök mindent.Úgy néz ki happy end van,működik a uTorrent és mivel az AppData/Roaming/uTorrent mappában minden fájl megvolt így a telepítés után automatikusan be is töltött mindent,az összes beállítást és a torrentfájlokat is :-) Persze a dat fájlok hiánya miatt jónéhány kipirosodott,de azokat meg visszahoztam a Recuvával,legalábbis amennyit még lehetett.Fél éjszakám rá is ment mire az összeset helyretettem,de már az is jó.


Amúgy végül nem állítottam vissza semmiféle biztonsági másolatot,helyette felraktam egy másik uTorrentet.


3 kérdés maradt bennem,ezekre ha esetleg még tudnál válaszolni hálás lennék.


1. amikor elindítom egy torrentnál az kényszerített újraellenőrzést,miért van az hogy rendszeresen az addig 100%-os letöltöttségűnek (és nyilván annyi is volt) mutatott fájloknál is rendre csak 9x%-okat ír?Tehát nemcsak az adott torrentre hanem egy adott fájlra is.Ez ugye olyankor gáz amikor olyan torrentet akarok újraindítani a kliensben aminél közben már nincs seeder mert így nem tudom letölteni azt az újonnan kellő pár %-ot ami azt eredményezi hogy aki letöltené a torrentet engem sem lát seedernek annak ellenére sem hogy én valójában pontosan tudom hogy a fájl vagy fájloknak minden része,%-a megvan.Ez olyan idegesítő néha és nem értem miért van.


2. arra figyeltem fel hogy bár most is mindent ment a Roaming könyvtárba,tehát a torrentfájlok neveit is és a resume.dat-ot is folyamatosan módosítja, a progi beállítások/mappák menüjében semmi sincs kipipálva.Ez hogy lehet?Ugye te is azt javasoltad hogy a torrentek tárolása legyen aktív és a betöltésük is.


3. és egyáltalán,a nagy talány,ami a legnagyobb kérdés maradt bennem: egyébként hogy történhetett eleve olyan hogy egy programomnak a mappájának a tartalma úgy ahogy van szőröstöl-bőröstöl eltűnt?Mint tegnap írtam,én csak nem lehettem,úgy néz ki vírus se,de még csak az se valószínű hogy rosszalkodott volna a vinyó,hisz a HD Sentinel szerint 100%-os.Tudom a Wise Disc Cleaner kézenfekvő válasznak tűnik,csak az meg azért nem stimmel mert miután futtattam a takarítóját utána még órákig ment az uTorrent gond nélkül,persze azon kívül hogy elkezdte hiányolni a dat fájlokat.Vagy lehet hogy maga a windows az ami úgymond hibázott egyet?Végülis annyira nem fiatal már,másfél éves.Vagy akármilyen jó állapotban is van a merevlemez,esetleg az?Tényleg,ilyenkor általában mi a legvalószínűbb,leggyakoribb hibaok?

2014. jún. 23. 23:03
 5/8 anonim ***** válasza:

1: a torrentek tulajdonságából adódik ez, minden több tíz-száz-ezer szeletre van bontva. Ezek nem a fájlokhoz igazodnak, lehet hogy egy szelet az egyik fájl végét és a másik elejét is tartalmazza. Amikor letöltöd a fájlt és van letöltésre ki nem jelölt is, akkor azt a szeletet ugyanúgy letölti (mert része a fájlnak ami kell). Ellenőrzésnél keresni fogja a szeleteket, és majd lesz egy olyan szelet ami hiányzik, mert az éppen egy olyan fájlnál kezdődik ami neked nincs meg, és olyannál végződne ami neked kell. Ez kiesik, így lesz 99.9%-os az állapot. Ha van seeder akkor persze nincs baj, mert lekéri a szeletet valakitől. Ha nincs, az szívás, ha szerencséd van akkor DHT által beszerzi a kliens, vagy jobb híján egy másik oldalról letöltöd ugyanazt a torrentet (hiszen sokszor ugyanazt a tartalmat teszik ki több oldalra), és egy ott lévő seedertől megkapod a szeletet.


Megjegyzem, hogy nem biztos hogy pont így működik; de én így tudom logikusan levezetni hogy mi történik.


2: a tárolást és betöltés nálam megszokásból van aktiválva, ezek szerint ez egyben automatikusan is megtörténik. Ez lenne a normális amúgy, különben ha lefagyna a program vagy crashelne, akkor eltűnne mindig az összes torrent. Évekkel ezelőtt még történtek ilyenek.


3: ez már csak tipp: .dat fájlban lehet veszélyes dolog. Az adott védelmi programban be volt állítva hogy a .dat fájlokat kezelje sebezhetőként vagy feltételezze hogy veszélyes is lehet, ezért törölte.

Ha a torrent fut és kihúzod alóla például a fájlokat, az adatforgalmazás hiányában nem fog vele foglalkozni. Majd csak akkor jelzi ki az állományok hiányát amikor egy peer kapcsolódna, és az adott elérési útról elkezdené a feltöltést amit nem talál. Amíg nincs letöltő addig nem jelez szerintem, így teltek el az órák.

2014. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1. tényleg logikus amit írtál.Egy a baj vele,hogy akkor is ezt csinálja újraellenőrzés után hogyha csak a dat fájl tűnt el a mappából,pedig az,mivel nem a torrent tartalmának része hanem a program kreálja magának külön én azt gondolnám hogy az biztos teljesen külön szeleteken van vagyis az eltávolítása nem kavarhat be ily módon.Vagy akkor ezek szerint mégsem ill. mégis?


Én arra gondoltam még különben hogy inkább az a baj ilyenkor hogy a merevlemezen egy szektorba kerül a dat fájl az avi egy részével,és amikor törlődik a dat fájl akkor az egész szektor törlődik ami ha az az avi-ból is tartalmazott részt akkor tényleg az történik hogy ezután hiányzik egy rész az avi fájlból is.Vagy ez hülyeség?


3. itt félreértettél.Nem a dat fájlokra gondoltam,azokat értem hogy a Wise Disc Clenaer veszélyesnek vagy legalábbis feleslegesnek találta ezért letörölte.Én az uTorrent program Program files beli mappájára gondoltam,hogy az hogy a rossebbe tűnhetett el csak úgy!

2014. jún. 26. 10:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó felvetéseimre nincs semmi hozzáfűzni valód? :-S
2014. jún. 29. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hülyeséget pedig nem akarok mondani.
2014. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!