Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fotónyomtatásnál ezt hogyan...

Fotónyomtatásnál ezt hogyan tudom megoldani?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom azt megoldani hogy ha fényképet nyomtatok ( 10x15cm-es papírra ) keretmentesen hogy ne vágjon le a fotók széléből hanem illessze az egészet a papírra, mert az a gáz hogy ha nem keretmentesen csinálom akkor igaz ráteszi mind, de egy fehér sáv, keret lesz vagy csak a lap valamelyik két szélén vagy mind a 4 szélén... szóval hogyan tudnám ezt a problémát megoldani?

2014. jún. 23. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem a nyomtató miatt van. A legtöbb nyomtató nem tud a lap széléig nyomtatni, mivel ugye valahol meg kell fognia a papírlapot...
2014. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ez tud, tud keretmentesen nyomtatni : Canon Pixma MX395...
2014. jún. 23. 11:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor a kép méretét kéne módosítani, hogy ugyanakkora legyen az oldalainak aránya, mint a célnak (2:3 vagy 3:2).
2014. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
és ezt hogyan tudom megtenni?
2014. jún. 23. 12:23
 5/15 coopper ***** válasza:

Szia.


Milyen programmal nyomtatsz ?


Abban a programban kellene beállitani a keretmentes nyomtatást illetve papir méretként a 10x15-es papirt (Természetesen a nyomtató beállitásainál).


Sok sikert.

Üdv.

2014. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Valamilyen képkezelő/-szerkesztő programban át kéne méretezni.


Az egyik eset, ez az egyszerűbb és akár Painttel is megoldható:

Levágod a felesleges részeket (ezt csinálja nyomtatáskor is neked)


A másik:

Nyújtás, ettől csúnyább lesz a kép, meg ehhez már normálisabb program kell.


De mondjuk én nagyon ritkán nyomtatok képeket...

2014. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Windows kép és faxmegjelenítőt használok a képek megtekintésére majd ott CTRL+P és ott felül beállítom hogy :


Papírméret: 10x15cm 4"x6"

Minőség: Magas

Papírtipus: Egyéb


valamint alul pipa a : A kép töltse ki a keretet...


ha ennél nem teszem be a pipát akkor tesz keretet valamelyik szélre, a nyomtató beállításai közt meg keretmentes magasminőségű fotó van beállítva alapértelmezettként hogy ha fotót nyomtatok akkor azzal nyomtat



na de most valamit találtam... van egy olyan beállítás hogy :


Laphoz igazított


és


Igazítás lapmérethez


ezek mik lennének? ha ezt bejelölöm akkor nem fog lehagyni és keretet sem fog tenni?

2014. jún. 23. 13:34
 8/15 A kérdező kommentje:
és ha igazolványképet akarok nyomtatni, azt hogy állítsam be?
2014. jún. 23. 13:52
 9/15 coopper ***** válasza:

Szia.


CTRL+P után a jobb alsó részen van egy ilyen, hogy "Beállitások..." arra nyomj rá.


A bejövő ablakban, "Nyomtató tulajdonságai", bejön a nyomtató tulajdonságai ablak, abban is állitsd be a keret nélküli nyomtatást illetve a 10x15 cm lapméretet.


Illetve próbálj valamilyen más programot használni erre a célra pl. Microsoft Publiser 2010, az Office 2010 része.


Sok sikert.

Üdv.

2014. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kép arányai miatt nem tudod megoldani. Ha a kép és a papír aránya más, valamelyiket vágnod kell.
2014. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!