Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegas renderelés, ez...

Sony Vegas renderelés, ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Kirendereltem egy videót Sony Vegasban. 11 GB volt a nyersanyag, a végén egy 1.6 Gb-os WMV videó lett. Ha ezután a meglévő videóval dolgoznék, beraknám vegasba, és hozzácsapnék még pár percnyi felvételt, akkor ki tudom valahogy úgy renderelni, hogy a minőség ne romoljon, vagy csak minimálisan?

Az alap renderelés a 11 GB nyersaynag esetén majd 20 óra volt, így nem akarok azzal dolgozni újra.



2014. jún. 25. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

ha aviba raktad volna akkor könnyű dolgod lenne... megcsinálnád a végét majd virtualdubbal összeraknád fél perc alatt.. (direct stream copy)

így viszont megteheted hogy újrakódolod, de minimális minőségromlás biztosan lesz, hiszen egy tömörített fájlt tömörítesz újra. ha megpróbálod a legmagasabb profillal akkor elenyésző lesz..

2014. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Heló!


Köszi a választ! Még annyi, hogy a"legmagasabb beálíltás" mti katar ez esetben? Rendereljem ki a legmagasabb elérhető beálíltással, vagy...?

2014. jún. 27. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Premier Pro-t használok, a Vegas nincs most előttem (évekkel ezelőtt használtam csak). A legmagasabb alatt azt értem, hogy az adott formátumon belül a kodeket az ésszerűség határain belül a lehető legmagasabb bitrátára emeled fel. (Itt nem írok értéket, mert ez függ a felbontástól.)

Egyébként milyen ok vezérelt a szutyok wmv formátumhoz? :)

egy h264-es mp4 sokkal jobb...

2014. jún. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy nézett ki, hogy mp4-el még tovább tart, pedig már ez az idő is túl sok volt :/. Eddig mindne videó mp4-ben lett rnederelve, de azok jóval kisebbek voltak.


A mostani helyzetem pedig még sose állt fennt :D. Amúgy olyan minőséget kaptam, mint amit mp4-nél vártam ovolna, ráadásul csak 1,6 gb lett a cucc, szóval voltkaépp megérte, cska msot ne kéne vele szarakodni újra - esküvői videó, és kérték, hogy cisnáljak egy olyat,ami tele vna feleslegesen hosszú részekkel, hogy az "egész" meglegyen...

2014. jún. 28. 09:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát épp ezért szutyok a wmv! Ha esküvői videóról beszélünk akkor meg felejtsük el ezt a formátumot. Abban az esetben valószínűleg dvd-re kerül a végső anyag és mindenképpen olyan formába kell hozni ami az asztali lejátszóba vagy média lejátszóba vígan megy. Ha dvd-re kerül az anyag, akkor mpeg-2 formátumba kell, mert azt ha ügyes az ember újrakódolás nélkül rakhatja dvdre csak menü kell hozzá meg egy authoring szoftver. (Bár lehet a vegas már tudja, rég nem használtam, nem tudom..) Ha média lejátszóra készül vagy pendriveon adod csak oda (ami meglepő) akkor pedig szintén mp4! Ez feltölthető youtubera is.. a wmv csak minőségromlással!

Hogy őszinte legyek, legszívesebben azt javasolnám, hogy az egészet (nem a wmv-t!) kódold egybe újra mpeg-2be. Igen, nagyobb lesz ez természetes, de legalább vállalható lesz az eredmény. Egy esküvői videót nem lehet wmv-be odahányni! :)

2014. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!