Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Macbookon az Office ugyanolyan...

Macbookon az Office ugyanolyan mint egy Windows rendszerrel rendelkező számítógépen?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Hogyan fut rajta? Meg kell külön venni? Vannak játékok, amelyek futnak Macbookon? Távoli mód is megy egy Mac-en? Számítógép vásárlást tervezek olyan 300.000-350-ig, és nem tudom, hogyan döntsek. Megtetszett az OSX és szerintem elég jó, valamint az akkumulátorok a macbookoknak is igen jók, valamint a mostani windows-os számítógépem rengetegszer lefagyott, szerencsétlenkedett, felhasználó összeomlott, és rengeteg adat odaveszett. Mennyivel jobb/nem jobb egy OSX rendszer? Kevesebb, könnyebben irtható vírusok vannak egy Mac-en és hosszútávon jobb, vagy sem?


A szokásos windows-os programok, mint az office fut mac-en, ugyanúgy vagy pedig változtatásokkal? Adobe? Eddig még nem volt Mac-em, csak boltokban próbáltam ki és tetszik, a windows 8 pedig nekem kicsit fura. (Mostani operációs rendszerem windows7 ultimate)


Várom a válaszokat, véleményeket, tapasztalatokat! További szép napot! :)



2014. jún. 26. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Játékra mac felejtős. Van sok átportolt játék, de ezek közt kevés a nagy cím.
2014. jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Meg lehet külön venni ugyan azt az Office csomagot, de csak ha jól rémlik 2011-est adott ki az MS OSX-re.


Az OSX más, mint a Windows. Olyan szinten, hogy nem, nem futnak ugyan azok a programok, viszont minden megtalálható ugyan úgy rá.

(Kivéve a játékok ugyebár. Bár ez is alakulgat már.)


Mire akarod használni?

A többségnek ugyanis "nem éri meg" ilyen drágán gépet venni.

2014. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elsősorban előadásokat készíteni, szövegeket írni, táblázatok kezelésére, pdf anyagok olvasására, internetezésre, filmezésre, aztán minimális szinten játékra. Igazából az adatvesztés, ami kínos pont, nem akarom, hogy vírus telepedjen a gépre. Ezenkívül még sok szöveges dokumentum tárolása, képfájlok megtekintése.
2014. jún. 26. 19:25
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Macen ugyanúgy vannak vírusok, mint linuxra, vagy windowsra.
2014. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt tudom, csak az egyik felhasználómat felemésztették a vírusok, nem tudom mi lett elrontva. Sikerült dokumentumokat kimenteni, csak nem úgy, mint ahogy volt. Van az ikonon ilyen lakat, és nem engedi úgy használni, mint ahogy régen tette. Azt hallottam, hogy kevesebb vírus van OSX-re, nem állítottam, hogy nincs vírus macbookra...
2014. jún. 26. 19:31
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Fizetős, normális vírusirtóval+ max UAC-vel a Windows is biztonságos (valamennyire).
2014. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

"Macen ugyanúgy vannak vírusok, mint linuxra, vagy windowsra."


LOL, egy számítógép "zseni" válaszát olvashattuk.


Maradjunk annyiban, hogy nagyon el vagy tévedve. Gyakorlatilag nincs olyan vírus mac-re ami működne is. Linuxra meg pláne. Inkább menj és nézd a minimaxot.


Kérdező:

Az MS-nek van egy ingyenes online office csomagja amit Chrome böngészővel tudsz használni. Nem tud minden funkciót, bár én sok hátrányát eddig nem találtam. Igazából eddig számomra tökéletes volt.


Viszont ha prezit akarsz készíteni, akkor ott az ingyenes iWork, az sokkal jobb, mint az MS cucca. Online is eléred.

2014. jún. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

" valamint a mostani windows-os számítógépem rengetegszer lefagyott, szerencsétlenkedett, felhasználó összeomlott, és rengeteg adat odaveszett. Mennyivel jobb/nem jobb egy OSX rendszer?"


Nem tudom, hogy milyen win, de a 7-essel nem volt ilyen problémám. Igaz nem warezolt volt. A gép sem egy összedobált dzsunka gép, hanem egy HP.

Nekem a winben az az idegesítő és amivel rengeteg időm elment, hogy sok OSX funkciót nem tud alapból amik ott alapból működnek, azokat winen külsős programokkal kell megoldani. Az is rengeteg idő mire megtalálom a programot.


Szerencsére már nem kell azt a gépet használnom. Amit én nagy előnynek tartok az OSX-nél, hogy kevesebbet idegeskedik az ember, mert egyszerűen csak működik. Sok kényelmi funkcióval. Én vissza nem váltanék winre.

2014. jún. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

@06:44: Ez általános tévhit, hogy nincs vírus rá.

De bizony van, linuxra is, ahogy androidra is, sőt akár ios-re is.

2014. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Stolz válasza:
100%

Van rá vírus, elméletben, de gyakorlatilag nagyon valószínűtlen, hogy belebotolj. Ha vírus is kerül a Mac-edre, abban nem fog kárt tenni, csak esetleg e-mailben vagy pendrive-on továbbviheted egy Windows PC-re. Szóval ha Mac-et használsz, elfelejtheted a vírusoktól való rettegést :)


Munkahelyemen sok éve Mac OSX-en dolgozom, sohasem volt vele semmi probléma. Ott egy 2008-as iMac-em van, ma is rá lehet tenni a legfrissebb oprendszert, egy csúcsgép. Hol vannak ma a 6 évvel ezelőtti PC-k? :)


Most otthonra én is egy Macbook-ot tervezek vásárolni, elegem van a Windowsból. Annyira kiábrándító, a munkahelyi Mac OSX után itthon leülni Winnel bénázni :)


Microsoft Office van Mac-re is:

[link]


HA új Mac-et veszel, ingyen letöltheted rá az Apple saját kis irodai programcsomagját, alapdolgokra az is megfelelő és elmentheted a dokokat Microsoft Office formátumban is vele:

[link]


Lehet van a LibreOffice-hoz hasonló ingyenes Office Mac OSX-re is, még nem néztem utána.


Játszani nem szoktam, erről nem tudok nyilatkozni.

2014. jún. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!