Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy videót...

Hogyan lehet egy videót elforgatni úgy, hogy ne az egész forogjon el? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Van néhány videóm.De videózás közben hol vízszintesen,hol függőlegesen tartottam a kamerát.Szeretném,hogy az egész függőlegesen legyen(szóval ne kelljen kiterekni a nyakunkat ,ha meg akarjuk nézni).


Hogyan csináljam?

Vágtam már videót életemben,de jelenleg nincs semmilyen programom,jó nekem bármilyen javaslat.



2014. júl. 4. 13:58
 1/9 tabaki ***** válasza:
Először vágd szét, a szükséges darabokat forgasd el, utána rakd össze. Avidemuxszal, VirtualDubbal megcsinálhatod.
2014. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Avidemuxban hogyan lehet?(nekem angol ynelvű,de ha megmondod,hogy hol van kb. a magyarban ez a lehetőség,akkor szerintem meg tudom csinálni)

Darabokra vágtam,3 darab lett,csak a másodikat kéne visszaforgatni.

2014. júl. 4. 15:14
 3/9 tabaki ***** válasza:
Video > Filters > Transform > Rotate (duplakatt rá, utána kiválaszthatod az elfordítás mértékét).
2014. júl. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:
Ja! És a Video Outputban ne hagyd bent a Copyt, hanem állítsd be rendesen, mert anélkül nem csinálja meg a filtert, csak másol. Linuxban ilyenkor figyelmeztet, hogy a másolás miatt nem használhatók a szűrők, de lehet, hogy már a Windowsban is, csak ott nagyon régi a programom. Na közben le is töltöttem, mindjárt kipróbálom.
2014. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tabaki ***** válasza:
Hm, nem is volt annyira régi, mint emlékeztem, és a legfrissebb se figyelmeztetett. Na mindegy, én megtettem...
2014. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megcsináltam,de hoygan tudom elmenteni?Beállítom neki,a previewben jó is,de a videóban élesben valahogy nem jelenik meg,és hiába nyomok egy mentést,nem változik semmi :/
2014. júl. 6. 16:09
 7/9 tabaki ***** válasza:

Nem tudom. Ha minden stimmel, a videó nem mentődik azonnal, hanem számol egy darabig. Itt van néhány screen a folyamatról:


1. Beállítás, előnézet. Figyeld meg, hogy a szűrőválasztó ablakban van egy Részleges gomb is, ezt azóta fedeztem fel. Ezzel elvileg kockaszámra megadhatod, hogy mettől-meddig forgasson, tehát még vágnod se kéne -- ettől nekem linuxon összeomlott ugyan a program, de lehet, hogy Windowsban okosabb.

[link]


2. Leokézás és mentés után ez a tábla jelzi, hogy molyol a számítással:

[link]


3. Az eredmény egy lejátszóban:

[link]

2014. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:
Hm, jut eszembe, nem négyzet alakú kép esetén az elforgatás logikai problémákhoz vezethet, talán ennek köszönhető a crash. Talán mégiscsak jobb külön csinálni, és összeméretezni egybefűzés előtt.
2014. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült,köszi :)
2014. júl. 6. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!