Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen rajz programot tudnátok...

Milyen rajz programot tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Paint Tool Sai azt ki lehet lőni, mert sajnos a rendszer amit használok, nem ismeri fel. :/

Gimp az képszerkesztő inkább, bár most azt próbálom használni...

A Photosop-ot pedig mások szerint még nem kéne használni, mert túl nehéz.

Nem tudnátok egy jó rajz programot ajánlani? A Paint Tool Sai-hez hasonlót keresnék. :/

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!


Debian rendszeren működő program kellene! ><



2014. júl. 4. 18:38
1 2
 1/13 sotihasznalo válasza:

Hali ! elsősorban tedd fel a "wine"-t ami lehetővé teszi, hogy a portable (hordozható) windows progikat használni tudd (win xp-ig) .(ez csak jó tanács de a menő progikat általában windowsra irják :D)

Na és most a válasz amire vársz Mypaint egy megbízható nagyon menő rajzoló progi szerintem ez meg is felelne neked. :D Ha mégse akkor paint.net ez hasonló bár ezzel nem sokat foglalkoztam (viszont ez csak windows-os talán wine-al...).

Aztán gondolom, te csak RASTER grafikai programokat szeretnél használni, ott vannak a vector grafikai progik is.

A külömbség az , hogy ugyan vector grafikai progik nehezebbek picit többet kell gondolkozni, inkább szerkezgetsz mintsem rajzolgatsz, viszont sose lesz pixeles, mindíg éles a kép. (hiszen matematikai objektumokkal számoltatod ki a gépeddel a képet.)

Ha mégis szeretnéd kipróbálni a vector grafikát akkor inkscape :D.

Röviden: Neked: Mypaint Windowsra(akiknek nem jó a mypaint):Paint.net Vector grafikásoknak:inkscape

2014. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálkozom a wine-el először! ^^
2014. júl. 4. 18:57
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne elkezdened tanulnod a photoshopot, az elején lehet, hogy nehéz lesz, de a későbbiekben meg sokkal több lehetőséged lesz.
2014. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tabaki ***** válasza:

"elsősorban tedd fel a "wine"-t "

"Megpróbálkozom a wine-el először! ^^"

"Egyszerűbb lenne elkezdened tanulnod a photoshopot"


Elképesztők vagytok! Ha a Gimppel az a baj, hogy képszerkesztő, akkor mit mondjak a Photoshopra? Másfelől miért ne lehetne egy képszerkesztőben rajzolni? Többek közt arra való... Milyen idétlenség az, hogy egy linuxos gépre Windows-programokat muszáj telepíteni, tehát az első és legfontosabb, hogy a Wine működjön? Rajzprogramnak a MyPaint kitűnő, de a Gimpen is kívül van Krita, meg vannak gyermetegebbek is, mint az MtPaint, RGBPaint. Megintcsak a Gimphez képest miféle erénye van a Paint.NET képszerkesztőnek (mellesleg, szerintem a .NET keretrendszer szükségessége problémákat okozhat)? És mi olyan halál bonyolult az Inkscape (vagy a méltatlanul említetlenül hagyott Xara Xtreme) használatában? Igen, más gondolkodást igényelnek, mint a rasztergrafika, de semmivel sem nehezebbek, és sok szempontból tökéletesebb lesz az eredmény. Ami a Photoshopot illeti: A Wine ugyan apróbb problémákkal, de állítólag képes futtatni a CS3 változatot, de olyan fontos a rajzoláshoz linux alatt, emulátorral szívni egy lopott programmal?

Röviden: Tökéletesen tudsz dolgozni linux-programokkal, mankó nélkül, ha elfogadod azt az egyszerű tényt, hogy nem a Windows az alfa és ómega, ezért ne az egyébként kitűnő emulátorral való bénázás legyen az első gondolatod, hanem keress a szoftverközpontban natív linuxos programokat a célra. Attól meg ne rándulj görcsbe, hogy a Gimp ezerszer többet tud annál, mint amire neked kell -- ha csak rajzolni akarsz vele, akkor csak rajzolj. Ha az ecsetkészletét nem találod kielégítőnek, tölthetsz le annyi félét, amennyit akarsz, sőt, még a Photoshop-ecseteket is problémátlanul berakhatod a készletbe. Talán azt is érdemes megemlíteni, hogy mind a Gimp, mind a MyPaint alapból képes használni a Wacom digitális rajztáblákat.

2014. júl. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A Gimppel az a problémám, hogy kockásak a vonalai... Furcsán hangzik, tényleg, de nem tudom úgy szépen kihúzni, mint a Sai-ben. S ez zavar igazából... Ezért keresek másikat.
2014. júl. 5. 09:38
 6/13 tabaki ***** válasza:
Természetesen a Gimpnek sem kockásabbak a vonalai, mint más rajzprogramnak, gyanúm, hogy valahol nincs bekapcsolva az élsimítás, vagy nagyon rossz felbontással dolgozol. Becsszóra elhiheted, hogy rajzolok olyan jól, mint te, és én elégedett vagyok vele.
2014. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Élsimítás?

Hát... azt tudom, hogy maga a laptopnak rossz a felbontása. :/ Nagyon nagy. :/

De megnézem akkor. ^^


És nem tudom, hogy jobban rajzolsz nálam. :D De hiszek neked. xD Én amúgyis kezdőnek vallom magam még mindig, és gépen eléggé nehezen rajzolok. ><

2014. júl. 5. 20:39
 8/13 tabaki ***** válasza:
Mindenesetre kaptál még két jó linuxos tippet (MyPaint, Krita), mindkettő eredendően rajzprogram, nem holmi képszerkesztő. Ami a rajzolás nehézkességét illeti, hát igen, egérrel nem az igazi -- többek közt ilyenkor jönnek jól a vektorgrafikus programok, amelyekben nehézkes gyötrelem során is ki tudsz alakítani üdén lendületes vonalakat. A pixelgrafikában viszont hosszú távon nem érdemes digitális rajztábla nélkül kínlódni. Az ajánlott programok által támogatott Wacom táblák nem éppen olcsók, de a legegyszerűbb és legkisebb modellek (20-25000 HUF körül) már jól használhatók. Tegnap óta kipróbáltam a magamét Kritával is, az is jól kezeli.
2014. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A Mypaint nem akart felmenni Debianra... nem tudom miért. Kritát megnézem majd.


Nem egérrel dolgozom. Bele is halnék. >< Digitalizáló táblám nekem is van, és azzal próbálok kihozni valamit. Genius digitalizáló táblám van. ^^

2014. júl. 5. 21:27
 10/13 tabaki ***** válasza:
Emlékeim szerint azzal is mennek, de sajna az én Genius-tábláim rövid úton elhunytak.
2014. júl. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!