Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux rendszert ajánlan...

Melyik Linux rendszert ajánlanátok leginkább és miért, milyen sorrendet állítanátok fel a legjobbtól a legrosszabb Linux rendszerekig?

Figyelt kérdés

#linux #Fedora #kiwi #UHU #Debian #Mandriva #SuliX #Frugalware #AtlantisOS
2014. júl. 4. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Osztán' mire? Teljesem más a "legjobb" egy kezdőnek, mindennapi használatra, egy tapasztalt felhasználónak, egy szervernek, vagy különféle célfeladatok számára.
2014. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha kényelem kell, és könnyű használhatóság, akkor Linux Mint, vagy az Ubuntu (ebben a sorrendben). Ellenkező véglet, ha kocka akarsz lenni, és mindent magadnak bütykölni össze, akkor az Arch a neked való. Köztük van még 106595468956758967 másik disztó. Érdemes többet kipróbálni, és a neked leginkább tetszőt megtartani.
2014. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

5 éve használok linuxot, abból 3 éve kizárólagosan, Windows nélkül. Az Ubuntu és minden, ami rá épül (Linux Mint, Elementary OS, Zorin, stb.), az nálam az utolsó helyen kullog. Nem akarok részletekbe menni, de már

eleget szívtam velük. Első rendszernek viszont nem rossz választás, de csak a közösség, elérhető dokumentációk, előretleptett és beálltott dolgok miatt. A Fedora már jobb, de nagyon nem szereti a gépem valamiért. Nagyon instabil tud lenni. Ám ismerek olyat, akinél nem. Egyébként nem rossz disztró. A Mageiát sokan dícsérik, de engem hidegen hagy. Használtam egy darabig az elődjét, a Mandrivát, de elég lassú volt, hiányos csomagokkal.

Nemtudom, hogy azóta mi a helyzet, mert már települni sem akart. Kernel panic fogadott, amikor beraktam a live cd-t. A Debian stable az tényleg stabil, de cserébe elavult. Ha fel akarnám telepíteni a laptopomra, akkor a fél rendszert újabbra kéne cserélnem. A testing ág pedig azért esik ki, mert az nem valami megbízható hosszabb távon. Kaptam már

olyan frissítést, ami tönkrevágta a rendszert.

Egyedül az Arch alapú disztrókkal (Manjaro, Chakra), illetve az Opensuséval vagyok elégedett. Nem ismerem közelebbről, de sok jót mondanak a Sabayon, Slackware disztrókról is.


A sorrend, illetve az ajánlás attól függ, hogy milyen gépre, milyen igényekkel, milyen tudású felhasználónak kell. Kezdőnek talán a Linux Mintet és a Manjarót javasolnám.

2014. júl. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A Fedora már jobb, de nagyon nem szereti a gépem valamiért. Nagyon instabil tud lenni."


19-es verzió óta nem muzsikál szépen az AMD hardverekkel. Fogadok, hogy neked is az van.

2014. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Intel :)
2014. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint nem szeret már semmit...
2014. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:

Mire kell? OS-t tanulni? Linux From Scratch. Csak használni? Manjaro. Ismerkedni? Ubuntu. Szervernek? Debian. Kockulni? Arch.

stb...

2014. júl. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt én is megerősíthetem, hogy a Manjarót csak használni kell. Tökéletesen beállítja a videót, wifit, de még a Skype alatt sincs fejjel lefelé a kép. Unalmas rendszer :)

A Chakra egy kicsit gyorsabb, viszont igencsak hiányos a csomagkínálat. Fordítani pedig nem mindent sikerül. Már jártam így.

Egy szó, mint száz:

Kezdőknek a sorrend:

1. Manjaro

2. Linux Mint

3. Ubuntu

2014. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül is Ubuntu mellett maradtam, róla olvastam a legjobbat, és nála a legjobb a Support is, pár napos tesztelés után meg kell mondjam, elégedett vagyok :)
2014. júl. 11. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!