Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismertek szimulációs programot...

Ismertek szimulációs programot legózásra? Amiben Lego modelleket tudnék megtervezni, virtuálisan összerakni, hasonlóan, mint a valóságban?

Figyelt kérdés

Régebben sokat legóztam, leginkább a Technic típusú elemekkel szerettem bíbelődni, de azóta sajnos nagyobb lettem, és már nem játszok.

Viszont úgy érzem mostanában, hogy szívesen játszadoznék megint vele, mint modellező.

Pl. most volt, hogy unokatestvéreim eljöttek, én vigyáztam rájuk, amíg szüleim nem voltak itt, és mivel ők legóztak, akkor már én is beszáltam. És hát..... bevallom, kicsit élveztem.


No persze, azért már nem azon a szinten csináltam mint ők. Mint említettem is, régebben is már inkább csak azok a dolgok érdekeltek lego kapcsán, amik úm. csináltak is valamit, mozogtak, vagy minimális szinten valami praktikus dolognak a kicsinyitett mását képviselték.


Csakhát, egyrészt sajna már túlkoros lettem a játékhoz, hülyén nézne is ki, ha a valóságban csinálnám, bevallom.

A másik meg, hogy nincs is annyi elemünk, hogy tényleg valami értelmes-érdekes dolgot össze lehessen hozni. Csak a legegyszerűbb mechanikai transzformációkra vannak elemek, fogaskerekek, dugattyúk, tengelyek, stb. Meg ami valamennyire is használható mechanikai elem lenne, abból is kevés van.


Míg ha ezt virtuálisan tudnám játszani, akkor egyrészt megszűnne az, hogy minden elemből olyan kevés van, és még pont 1-2 hiányozna, de az már nincs.... ott gondolom a korlátoltságot az elemkészletben csak a program model-adatbázisa jelentené, és akkor is lerakhatnék egy bizonyos elemből bármennyit (gondolom ez virtuális környezetben így logikus).

Másrészt meg a saját gépemen már nem nagyon szólnak bele, hogy mit csinálok, max. ha nagyon feltűnő.

Harmadrészt meg, igaz hogy annyira nem lenne szórakoztató, mintha a valóságban raknék össze pl. egy lendkerekes motort, de pl. amikor egy letöltésre várnék, és nincs más dolgom, nosztalgiázhatnék, és kiélhetném mégegyszer az elhagyott gyermekkorom.


Tudom, biztos páran le fogjátok írni, hogy mekkora egy gyerekes hülye vagyok, és szokjak le a játékról, ha életképes akarok maradni.....


Dehát - istenem - az embernek kell egy kis szórakozás.

Én nem vagyok egy okos ember, ez bevallom, nem tudok úgy modellezni, mint ahogy a nagyfiúknak illik.

De én is vágyom sikerélményre, hát akkor már legalább virtuálisan had tervezgessek.


-----------------------------


Szóval van erre, legó tervezésre szoftver, viszonylag nagy model adatbázissal (leginkább technik)?!


Vagy ne reménykedjek, hogy olyanokra gondoltak esetleg a programozók, mint én? :S



2014. júl. 5. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez:

[link]


Igazából nem ismerem, Guggli találat.

2014. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:
2014. júl. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:

[link]

Ez is érdekes lehet:

[link]

2014. júl. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is az LDDt javasolnám, elején kicsit nehéz megszokni a kezelését de hamar bele lehet jönni.
2014. júl. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, biztos páran le fogjátok írni, hogy mekkora egy gyerekes hülye vagyok, és szokjak le a játékról, ha életképes akarok maradni....."


Nem, ez hü*eség. Valószínűleg mindenkinek hiányzik valami gyerekkorából, neked a Lego. Teljesen normális.. A virtuális megfelelőjével te is játszhatsz, nem gáz.

2014. júl. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
100%

"gyerekes hülye"

És akkor azt minek nevezzük, aki éveket áldoz az életéből egy gyerekes hülyeségre való program megalkotására?

Aki nem játszik, az nem él, ennyit az életképességről.

2014. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fölösleges volt ezt a kisregényt leírni a magyarázkodásra, szerintem a felnőtt férfiak többsége imád legózni:) Vagy aki éppen legózni nem, az valami mással játszani.
2014. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ahhh, köszi, hogy Ti legalább így gondoljátok.

Csak tudjátok, én sokszor vagyok olyan környezetben, ahhol mindenki megpróbál komolynak és felnőttesnek tűnni, is a szórakozás nekik legfeljebb a nő, meg a szesz. Meg az, hogy csoportosan káromkodva oltják a másikat, hogy mennyire nulla emberileg.

Nah, ez mindegy....


Az LLD-t közben én is megtaláltam, de a többi linket nagyon köszönöm, azokat nem adta ki a Google. :)


Amúgy azon gondolkoztam közbe, hogy hasznos lenne, ha esetleg lenne valamilyen módszer modolni ezeknek a modell-adatbázisát. Értem ez alatt, hogy valahogy összerakni pár olyan plusz új fájlt az adatbázisban, amik új, olyan elemeket visznek be a programba, amiket amúgy még nem gyártottak.

Példaként, véletlenül rátaláltam egy olyan cikkre, ami leírta, hogy páran összerakták legóból Charles Babbage Differenciagépének egy butított modeljét, és még úgy is kellett bele egy olyan típusú alkatrész, ami nincs a gyártósoron.


Bár, én magam annyira nem értek informatikailag-technikailag ehhez a részéhez, csak gondoltam jó lenne egy ilyen lehetőség :)

Bár, gondolom ahhoz már egy eléggé összetett fizikai szimulátor is kéne a programba, hogy ilyen szinten dinamikusan lehessen fejleszteni hozzá az elemkészletet....


Nah, mindegy.



Köszönöm a linkeket, mentek a zöld kezek! :D

2014. júl. 6. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!