Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám illetve milyen...

Hogyan tudnám illetve milyen programmal megcsinálni azt hogy ezen a képen átírjam a szöveget magyarra? Illetve esetleg a háttér színt megváltoztatni?

Figyelt kérdés

[link]


Erről lenne szó. Anyukámnak receptes kártyákat készítek és szeretném kicsit saját igényre formálni .



2014. júl. 10. 13:32
1 2
 11/15 tabaki ***** válasza:

Én úgy értettem, hogy a foltokat is el kéne távolítani:

[link]

Kísérlet a magyarításra:

[link]

Engem zavart, hogy nem minden oldalon egyenlő a keret, egy kicsit igazítottam rajta:

[link]

Ha más betűtípust használnál inkább, itt van biankó:

[link]

2014. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon jók lettek. Még egy kérdés. Ha itt gépen szeretném beírni a receptet azt csak szövegdobozzal tudom megoldani?
2014. júl. 10. 23:28
 13/15 tabaki ***** válasza:

Én inkább azt javasolnám, hogy a margók tabulátorok és sorközök beállításával hozz létre egy dokumentumsablont erre a célra. A szövegdoboznál egy megfelelően méretezett táblázat is jobb. Ha a belé kerülő szöveg sorközét jól eltalálod, akkor nem kell minden sornak külön rubrika, elég alul két nagy cella. Mivel a szövegek elrendezése nem szabályos, a megfelelő táblázat kialakításához kell némi gyakorlat a cellák méretezésében és összevonásában. Ha sikerül, ments belőle egy üres példányt, amit később kényelmesen bemásolgathatsz.

Valójában az ilyesmire szerencsésebb kiadványszerkesztőt (pl. Sribus) használni, de az eléggé más logika, emiatt nem érdemes egy újabb programot kitanulnod.

2014. júl. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 tabaki ***** válasza:

Foltosan:

[link]

2014. júl. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm széppeeen
2014. júl. 13. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!