Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi baja van a Windows-nak?

Mi baja van a Windows-nak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A régi gépemen Windows 8.1 futott tökéletesen, minden gond nélkül. Aztan megvettem a laptopom ami jóval erősebb mint az asztali volt.


Lenovo G500, Intel Core i7 3612QM, 8GB RAM, AMD Radeon HD 8750, 1TB HDD 5200RPM


Felraktam a laptopomra a Windows 8.1-et és eleinte még normálisan futott, utána viszont a "system" folyamatos 100-on tartotta a merevlemezt ami miatt iszonyat lassú volt. Minden le volt tiltva, a windows search, az indexing de még az is, hogy a csempék "éljenek", szóval csak statikus csempék voltak. Szinte pár hetente újra kellett telepíteni, ami nagyon idegesítő. A laptophoz a windows 8 volt ajánlva, a mellékelt CD-n is Windows 8 driverek voltak (a8.1-hez nem azokat raktam fel).

Végül elegem lett és felraktam a Windows 7-et, és furcsa mód 1000x jobban fut. A programok sokkal gyorsabban nyílnak meg, és maga a rendszer is fürgébb.

Van valakinek ötlete, hogy miért lehet ez? Csak mert nagyon szívesen visszaraknám a Windows 8.1-et, de csak ha tudom , hogy nem fog szarakodni.



2014. júl. 12. 09:55
 1/4 A kérdező kommentje:
*5400RPM
2014. júl. 12. 10:36
 2/4 anonim ***** válasza:

5400rpm-el nem nagy dolog hogy 100%-on megy alapjáraton nekem a 7200-as is 100%-on megy

Semmi nem lesz ettől. Vegyél egy izmosabb merevlemezt.

Egyébként nehezen tudom elkébzelni hogy a laptopod ha i7-es is le tudna nyomni egy asztalit kivéve ha az nagyon öreg.A laptopok számtási teljesítménye csak nagyon magas árkategóriában nyomja le az asztali gépekét

2014. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Asztalimban is egy 5400RPM-es HDD volt és ott nem pörgött 100on.
2014. júl. 12. 12:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem celeron 2 mag 1,7 GHz-es proci van, 2 GB DDR2 memória, 160 GB 5400rpm hdd és a 8.1 tökéletes. Laptop-ról van szó. Mindössze kétszer kellett telepítsem. Egyszer novemberben, meg most áprilisban. Amikor több GB-nyi frissítés van főleg eleinte; op telepítés utáni első napokon nekem is ez volt, akkor 100-on pörög a vinyó, meg néha a hálózat is, ha letöltök. Biztos nem a rendszerrel van gond. Eredeti a 8.1, vagy legalább tuti megbízható forrásból származik (MSDN)?
2014. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!