Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel bizonyos oszlopok ne...

Excel bizonyos oszlopok ne legyenek nyomtatva?

Figyelt kérdés

Van valami megoldás arra, hogy pl 10 oszlopból nekem csak 4-et kellene nyomtatnom, akkor csak azokat nyomtassa?


1. A probléma, hogy nem egymás mellettieket kéne, emiatt a nyomtatási terület kijelölése nem jó.


2. Ha csak azokat a bizonyos oszlopokat jelölöm ki nyomtatási területként, akkor meg minden különálló oszlopot külön oldalra nyomtat.


3. Az elfedés meg azért nem túl jó megoldás, mert látni látni akarom, mikor meg van nyitva a táblázat, csak akinek nyomtatom annak nincs szüksége rá. Elrejtés-felfedés meg nagy mennyiségnél nagyon időigényes...



2014. júl. 13. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Terület kijelölésénél CTRL-al kiveszed a jelölést az adott oszlopról, elvileg mennie kéne ilyenkor.

De ha folyamatosan nyomtatnod kell, akkor meggondolandó a négy oszlop egymásmellé helyezése...

2014. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2. pontban írtam, hogy próbáltam már azt, amit mondasz, de minden (nem egymás melletti oszlopcsoportot) külön oldalra nyomtat!


Egymás mellé meg nem tudom tenni, mert a jelentés összefüggű... Részletekbe most nem megyek bele, de kb 10ezer sorról és 50 oszlopról van szó... :(

2014. júl. 13. 16:48
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld azt, hogy nyomtatás előtt a nyomtatni nem kivánt oszlopokat elrejted (Katt az első oszlopra, majd CTRL a másiodik, harmadik, stb oszlopra). Jobb egér majd a menűből Elrejtés. Nyomtatás után pediglen kijelölöd azt a területet, ahol az elrejtett oszlopok vannak és jobb egér majd Felfedés.


De akkor jársz szerintem a legjobban, ha erre készitesz egy makrót. A makró elrejti a nem kivánt oszlopokat nyomtatás előtt, nyomtatja a dokumentumot, majd felfedi az elrejtet oszlopokat nyomtatás után.


Sok sikert.

Üdv.

2014. júl. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, eddig is csináltam, amelyik oszlop nem volt fontos, azt alapból hátra pakoltam, de amelyiket nem tudtam, azt mindig el kell rejteni... Hogy lehet ilyen makrót készíteni, vagy hol tudok hasonló dolgoknak utánanézni?
2014. aug. 9. 07:52
 5/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Egyszerű a dolog.


Felveszed azt a macrót ami neked megfelel (oszlopok elrejtését - nyomtatást - oszlopok felfedését), aztán megnézed, hogy milyen parancsokat használ. Kiteszed a macrot egy gombra és kész is vagy.


A macronak igy kell valahogyan kinéznie :


Sub Makró1()

_ _ Range("F:F,G:G,I:I,J:J,M:M,N:N").Select

_ _ Selection.EntireColumn.Hidden = True

_ _ ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1, Collate:=True, IgnorePrintAreas:=False

_ _ Selection.EntireColumn.Hidden = False

End Sub


Sok sikert

Üdv.

2014. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eddig sosem csináltam makrót, nem is tudtam mire való, hogyan kell stb... De az nagyon jó!!! Köszönöm a segítséged!


Hol érdemes erről olvasni? Van valami jó leírás?


PL olyat hogyan lehetne csinálni, hogy pl egy oszlopban, ha 1-esek vannak, akkor azok legyenek zöld hátterűek, nyomtatás, aztán meg vissza.

2014. aug. 9. 18:53
 7/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Google a barátod, keresési kulcsszavak : vba programozás vagy ha konkrétan az excelre akarod akkor vba excel programozás : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2014. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid! Szép napot!
2014. aug. 10. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!