Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan oldható meg ez a...

Hogyan oldható meg ez a probléma a számítógépemben? (villámcsapás okozta)

Figyelt kérdés

Nekem eddig egyszer se volt, hogy bajt okozott volna egy villámcsapás a gépemmel. Sose kapcsoltam ki olyankor, sokszor újra indult. Most viszont sima indításnál az üdvözlőképernyőn csak tölt (win7) de tovább nem megy. Safe mode-ban tudtam elindítani. Internet minden működik, de egy nagy gond lenne. Játékot próbáltam safe mode-ban elindítani.

Ezt írja ki: Could not find any compatible Direct3D devices. Graphics adapter must support the following features: Shader Model 2.0: * Not supported * 24Bit Depth Buffer: * Not Supported *


Nyilván a videokártyával van baj. Systemrequirements-en lefuttattam ezen a játékon tesztet. Egyedül a videokártya memóriáját húzza át (ott csupa nullát ír, mintha nem is lenne video memória, a többi mind ki van pipálva és ír adatot). Érzékeli a jobb videokártyámat. A gépemben van még ezen kívül másik videokártya, ami ezerszer gyengébb. Nem menthető meg sehogyse a videokártya? Fura hogy az ment tönkre és nem az alaplap vagy a processzor. Videokártya az nem nagyon szokott ilyenkor tönkre menni.



2014. júl. 13. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy Safe módban nem megy a direct 3d?
2014. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez fura mert én ezekkel ugyanúgy szoktam tudni játszani safe modeban is. Probléma még ígyis van, mert simán nem tudom beindítani a gépet, üdvözlőképernyőn nem megy át.
2014. júl. 13. 21:37
 3/8 A kérdező kommentje:

Tuti videokártyáva van valami, egy régebbi játék is ezt irja ki: FATAL ERROR: No sound devices available! Check your OpenAL installation

csak nem tudom hogy ez most megoldható-e valahogy, nem akarom kidobni a drága kártyát

2014. júl. 13. 21:49
 4/8 A kérdező kommentje:

Fear: Unable to initialize the renderer to a valid mode


Youtube-on jó minőségbe mennek a videok, de nekem integrált videokártyám is van most a gépbe (2 videokártyám van benn összesen). Nem lehet hogy azt használja automatikusan a videokhoz?

2014. júl. 13. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Safe modban nincs bekapcsolba a bideokártya driver ..
2014. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De akkor én hogy tudtam játszani winxp-n? Ezt nem értem. De miért nem jön be simán a gépem miért csak safe mode-ban? :/ Erre nem tudsz valamit? Googleba nem sok ilyen gond van, nem nagyon találtam ott semmi megoldást. Megnéztem a videokártyát, megy a ventillátora. Nem tudom tényleg mi lehet a gond, mert ha a táp vagy alaplap ment tönkre akkor gondolom el se indulna a gép. Processzor nélkül most nem írnék innen a gépről, gondolom memória nélkül se. Rendszervisszaállítás segítene? Azt hol tudom megtenni win7-en (nemrég raktam fel szóval nem teljesen tudom hogy mi hol van)?
2014. júl. 13. 22:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó ez is kihúzva mert nincs restore points.
2014. júl. 13. 22:35
 8/8 anonim ***** válasza:
safe mondban mentsd le az adatokat és rakj fel egy uj windowst
2014. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!