Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL-hez komolyabban értők...

EXCEL-hez komolyabban értők segítségét kérném! Egymás melletti azonos értékeket szeretném összeszámolni. Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Darabszámítást szeretnék végezni, az egymás melletti azonos értékekre. Mint, ahogy egy győzelmi sorozatot szeretne valaki megszámolni. Egymás mellett vannak sorban, hogy "vereség-vereség-győzelem-győzelem-győzelem-vereség", és én ebből azt szeretném kiíratni, hogy hány győzelem volt egymás mellett. Jelen esetben 3.


A dolgot tovább bonyolítja, hogy az ilyen győzelmi szériákból is a leghosszabbat szeretném kiíratni, de arra a részére talán magamtól is rájönnék. Melyik képletekkel próbálkozzak?



2014. júl. 14. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos! A kérdésedben már egy kicsit ott volt a válasz: DARABHATÖBB függvény kell neked szerintem. Sajnos ez azt hiszem nincs 2003-as Office csomagban. (Nem írtad, hogy milyen Excel-t használsz.)


Szóval, ha A1-től F1-ig kiírod a vereség vereség győzelem...

akkor a G1-be írd be ezt:

=DARABHATÖBB(A1:F1;"vereség")

és ekkor megkapod a vereségek számát.


Ugyanezzel a logikával a H1-be:

=DARABHATÖBB(A1:F1;"győzelem")

győzelmek száma.


A győzelmek szériára nem értem pontosan mire gondolsz, de szerintem a MAX függvény kell neked, ha a legtöbb győzelemre vagy kiváncsi.

2014. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!