Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen virtuális gépet (szoftv...

Milyen virtuális gépet (szoftverként) ajánlanátok BIOS ROM tesztelésére? (Windows XP x86 alatt)

Figyelt kérdés

BIOS firmware-tgépemen szeretném egy ici-picit átírni, lényegében a logót lecserélni, meg esetleg a menürendszert magyarosítani. Mivel azonban eddig nem találtam arra módszert a neten, hogy ezen a gépen hogyan tudnám vészhelyzet esetén újraírni a BIOS-t (ha pl. hiba lenne a módosított ROM képfájlban, és azzal írnám felül a valódi ROM-ot) Floppy-ról, ezért szeretném valamilyen biztonságos módon, mintegy kikísérletezni a dolgot, mielőtt a valódi flashelésre kerül a dolog.


Egy már lezárt angol nyelvű fórumon tettek arról említést, hogy egyes virtuális gépekben lehet emulálni a BIOS rendszert, de bővebb infót nem írtak sajnos.

Innét gondoltam, hogy akkor biztos van már ilyen program, ami képes ezt is emulálni, de eddig virtuális gépekkel nem volt dolgom egyáltalán, szóval nem tudom, milyen szoftvert kéne keressek.


Azt is szeretném ezzel együtt megkérdezni, hogy azoknál a virtuális gépeknél, amik a BIOS-tól kezdve szimulálják a "gépet" (nem csak az operációs rendszert), azok a virtuális gép alaplapjaként és hardveres környezeteként ugyanazokat a hardvereket és alaplapot - márha van ilyen- használják, vagy ez valamelyest szabályozható.

? : utóbbit úgy értem, hogy pl. meg tudnám csinálni, hogy az emulációban semennyi RAM memóriát nem adok a virtuális gépnek, hogy akkor (a beépített gyorsítótárakon kívül)teszteljem a hibareakcióját a BIOS programnak, vagy ez nem lehetséges?


Kérem szépen, aki tud - ÉS érti a kérdésem -, írjon valami infót azokról a szoftverként imlementált virtuális gépekről, amikben Windows32 bites XP alatt erre van lehetőség!!!


Előre is köszönöm!



2014. júl. 17. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyenre lehetoseg.


Jo ejt.

2014. júl. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:( Akkor meg mi a fenére gondolhatak abban az angol fórumban!
2014. júl. 17. 00:31
 3/4 behaoszi válasza:

Hirrens Boot CD

CD boot

Mini XP

mindenféle teszt van benne

2014. júl. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

>=/


Én kérek elnézést, de a Hiren's Boot CD most HOGYAN IS JÖTT A TÉMÁHOZ??!! ?=O

2014. júl. 17. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!