Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy "Néhány...

Miért van az, hogy "Néhány fájlt nem lehet töredezettség mentesíteni"?

Figyelt kérdés

30% hely van a lemezen.

XP



2014. júl. 18. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert használatban vannak.
2014. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csináljam esetleg csökkentett módban ?
2014. júl. 18. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, kevesebb ilyen fájl lesz valóban, de mindig lesz ilyen.


Boot előtt lenne a legjobb (vannak programok, amik tudják ezt), de igazából tapasztalataim szerint a defrag annyit nem gyorsít, amennyi időt ebbe beleöl az ember.

2014. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

A töredezettségmentesítés nem a szabad helyet növeli! Tehát ugyanúgy marad a 30%, csak éppen könnyebben (ennélfogva valamivel gyorsabban) dolgozik a hdd. Ennek az oka, hogy nem szanaszét szórt darabokból kell összeszedegetnie az éppen használt fájlt, hanem folyamatosan tudja olvasni. Emiatt az olvasófej neg "ugrabugrál" állandóan ide-oda.


Az pedig, hogy néhány fájlt nem lehet töredezettségmentesíteni, általában abból adódik (mint előttem is írták), hogy az adott fájl éppen használatban van. Illetve lehet olyan a fájlszerkezet, ami miatt nem lehet.

2014. júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem növeli a helyet. Azt csak azért írtam, mert elvileg 15 % alatt nem tudja megcsinálni.
2014. júl. 18. 13:05
 6/6 A kérdező kommentje:

ma 12:41

Konkrétan nem is a gyorsítás miatt szeretném, persze azért az is szempont, inkább a merevlemez kímélése érdekében csinálnám.

2014. júl. 18. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!