Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxban hogyan tudok programo...

Linuxban hogyan tudok programot futtatni/elindítani?

Figyelt kérdés

Knoppix Linux 6.3-as Live-CD disztribúcióról szeretnék Audacity-t használni (merevlemezem nincs, USB-ről boot-olni nem tudok).


Letöltöttem innét az Audacity linuxos Portable verzióját : [link]


Ezt utána hogyan fogom tudni tuttatni?


Hallottam valamit arról, hogy a programokat először futtathatóvá kell tenni linuxban, meg ami nincs feltelepítve, azt parancssorból lehet csak valahogy futtatni, de még az életben nem használtam linuxot.


Légyszíves! Segítsetek egy korrekt leírással!


----------------------------------------------------------------


Az operációs rendszer még egyszer : KNOPPIX 6.3 LIVE-CD



2014. júl. 21. 11:45
 1/2 tabaki ***** válasza:

Hááát, a Knoppixot nem ismerem, de más linuxok alapján elvileg a következőt tehetnéd:

Ha jól értem, a program egy USB-pöckön van, és látod is a linuxból. Vélhetőleg jobb egérgombbal rákattintva megjelenik egy menü, amelyiknek az egyik pontja a Tulajdonságok. Ebben a Jogosultságok közt kéne olyasminek lennie, hogy "Fájl végrehajtása futtatható programként", ezt kellene bepipálnod. Az ablak bezárása után a program duplakattal vagy Enterrel volna indítható.

De túl sok sikerrel nem kecsegtethetlek. Én is letöltöttem ezt a fájlt, és nekem egyáltalán nem indul el, a jelek szerint hiányol egy libfuse.so.2 nevű könyvtárat -- szép kis portable az ilyen... Az már csak mellékkörülmény, hogy az Audacity már azóta a 2.05 verziónál tart.

Véleményem szerint nem szerencsés a linuxszal ilyen extrém körülmények között ismerkedned, mert egy életre megutálod, még akkor is, ha itt végül sikerülne megkapnod a választ. Próbálkozhatsz másik, kezesebb kis disztróval, például a Puppy Linuxszal, de nem tudom, hogy az egyébként szép számban burjánzó változatai közt találsz-e olyat, amelyikbe az Audacityt eleve beépítették. A körülményeid ismerete nélkül inkább azt javasolnám, hogy mégiscsak vegyél egy használt merevlemezt, és arra valami kezdőknek alkalmasabb Linux Mint XFCE vagy Lubuntu disztrót telepíts. Ezeknek egyszerűen a Szoftverkezelőjéből istallálhatod az Audacityt.

2014. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Live CD-re az életben nem fogsz telepíteni.

Mellesleg a Knoppix direkt Live-ra van tervezve.

Próbálj más linuxot:

Ubuntu, LxLe, Fedora, RedHat,

2014. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!