Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel: Ezt hogy oldjam meg...

FeleBarát kérdése:

Excel: Ezt hogy oldjam meg egyszerűbben?

Figyelt kérdés

Egy állásinterjúban adtak egy hasonló feladatot, sajnos már régen exceleztem, nem ment, így nem is kaptam meg az állást. Pontosabban szólva ment egymásba ágyazott HA függvényekkel, de körülményes és egészen biztos vagyok benne, hogy van könnyebb megoldás is.


A következő: Adott egy lista 100 ember nevével. Ebből a 100 emberből 10 Budapesti, a többi Székesfehérvári. A tíz Budapesti neve ismert. A nevek melletti cellába ki kéne íratni, hogy Pesti-e, vagy Fehérvári.


Köszönöm! :)



2014. júl. 22. 15:40
 1/2 Kőváry Orsolya ***** válasza:

FKERES

A oszlopban nevek, B oszlopban városok, C oszlopban a keresett 10 név, D oszlopba kiírni az eredményt

=FKERES(C1;A:B;2;0)


Ha fejlesztenéd az Excel tudásod: www.ExcelTitok.hu

2014. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

A "10 budapesti neve ismert" ez azt jelenti, hogy egy másik oszlopban vannak?

Ekkor pl. így:

"A" oszlopban van a névlista, "G" oszlopban az ismert pesti nevek.

"B" oszlopba írjad, B1 cellába: =HA(DARABTELI(G:G;A1);"Budapest";"Székesfehérvár")

Másold át a többi cellába és kész.

2014. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!