Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan előfordulhat indirekt...

Olyan előfordulhat indirekt hiba miatt, hogy egy CD-ről egy programmal hibajelzés nélkül még ki tudok másolni minden fájlt, de azok közül valamelyik binárisan nem az eredeti lesz (pl. néhány bájt úm. Torzul)?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy Win98 telepítő CD-ről lenne szó. A rendes CD-ről a telepítő nem fut és azonnal visszadob a DOS-ba hibás Cabinet telepítőcsomagra hivatkozva, VISZONT az UltraISO nagyon-nagyon lassan, de hiba nélkül minden fájlt ki tudott másolni róla.


De nem tudom, hogy ilyenkor mennyi esély van arra, hogy binárisan is helyesek-e ezek a fájlok?

Kb. mekkora esély van ilyenkor, hogyha ki is másol mindent hibaüzenet nélkül, mégis binárisan hibás valamelyik fájl???



2014. júl. 22. 17:14
 1/3 A kérdező kommentje:

Sajnos van. ='(


Kiírtam másik CD-re, és ott is ez van.


A jó rodhadt ....................................... ............ ........ büdös terhes ......................... életbe!!!! >(

2014. júl. 22. 17:22
 2/3 anonim ***** válasza:

A windows telepitőnek nincs annyi idő hagyva a lemezolvasásra, mint az Ultraiso-nak. Törölgesd meg a lemezt, ha nem akkor kuka. Lehet még hardver (egész pontosan memória) hiba is.

Egyébként mit birkózol a W98-al, mit akarsz vele?

2014. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Egyébként mit birkózol a W98-al, mit akarsz vele?"


Egy Compaq Deskpro gépet szeretnék hangfelvevőnek használni, szólógitárral erősítőről meg szintetizátorról Line-In bemenetről felvenni sávokat WAV-ban, összeilleszteni, ilyesmi. Magyarán egy egyszerű otthoni hobby hangstúdióban használni.

160 MB (nem DDR-es, hanem valami régebbi) memóriája van, meg a BIOS olyasmit ír a processzora, hogy Pentium II. 100/350 MHz. Namármost, ezt utóbbit nem igazán tudtam értelmezni, de sejtésem szerint persze olyasmi lehet, hogy "elvileg" (mert a hardvergyártóknál mindig ez a duma van) a 350 MHz-re is képes LENNE, de én abból is csak legföljebb 100 MHz-et tudok kihozni.

Na jó, mondom, az sem olyan nagyon kevés, de én lehetőleg olyan operációs rendszert választanék hozzá, ahhol a lehető legeslegtöbb erőforrás marad a hangfelvevésre, MIDI-re, hanglejátszásra, esetleg több sávos hangkeverésre, DE esetleg még ha a 100 Mhz-ből és ami marad a 160 MB RAM-ból, netalántán még VST renderelésre is.


Persze majd megpróbálok rátenni egy XP-t is, de mondom, alaphelyzetben jó lenne, ha nem az operációs rendszer szívná fel a ramot, hanem az megmaradna a hangeszközöknek.


Meg persze majd egy Damn Small Linuxal is megpróbálkozok (ha elég ügyes leszek azt felvarázsolni a merevlemezre), deeeee..... hát, tudod, én mindig is Windows-t használtam, testközelből még éppenhogycsak ismerkedtem a linux disztribúciókkal.


Szóval erre kell a Windows 98.


És azóta szerencsére találtam is a neten egy szépséges Windows )8 SE HUN csomagot, hála ennek az oldalnak : dirtywindows-moderátor-hu :D (a 'moderátor' részt mindenki cserélje le pontra)



Amúgy meg a tisztogatásról annyit, hogy egy tök másik, >frissen bontott< CD-re írtam vissza a fájlokat, és ott is ugyanúgy, ugyanolyan pofátlanul kidobott, és még soremelésre se vette a fáradtságot, mielőtt visszadobta volna a végrehajtást a Command.com-nak, ami ugye már nem volt ott, mivel ahhoz először külön egy DOS-os boot-lemezre szükségem volt, hogy el tudjam indítani. CD olvasó viszont csak egy van.



Szóval tanulság: MÁR MEGTANULHATNÁNK (így én is) végre valahára, hogy egy NYAMVADT CD 2 ÉVNÉL TÖBBET NEM BÍR KI!!!

DVD-k meg még annyit se. :/

2014. júl. 22. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!