Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshoppal hogyan lehet...

Photoshoppal hogyan lehet ilyen képet csinálni? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


két kép egymásra helyezése..hogy az egyik kép körvonalán belül van a másik

talán az átlátszósággal kell valamit kezdeni? (ha igen, akkor mindkettő réteggel meg kell csinálni?)

esetleg valaki videót tudna linkelni?


2014. júl. 24. 23:42
1 2
 1/11 tabaki ***** válasza:
100%

Mit tudom én, nem használok Photoshopot...

Gimppel -- amennyire értelmezni tudom a látványt -- kijelölnék egy színt, és a kijelölésbe illeszteném a másik képet. És igen, meg lehet csinálni átlátszósággal is: Alulra a tájkép, fölülre a muci, és a színkijelölésen belül változtatod a felső kép átlátszóságát, vagy akár visszatörlöd radírral, kivágod.

Miért kéne mindkét réteggel csinálni valamit? Ahol az egyik kép takarja a másikat, ott nem mindegy, mi van az alsón?

2014. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!:)

én csak a photoshop-pot ismerem, ezért kérdeztem azzal.. és tudom, hogy ott két képet rétegesen lehet összerakni, csak nem igazán tudtam hogyan lehetne ezt kivitelezni..

majd megpróbálom(:

(ment a zöld kéz)

2014. júl. 25. 00:01
 3/11 tabaki ***** válasza:

Biztos, hogy az elv Photoshopban is nagyon hasonló. Azt még javaslom, hogy ne elégedj meg mindig azzal, amit a színkijelölő kínál, használd ki, hogy a kijelölésből utólag is el tudsz venni (Gimpben pl. Ctrl+Lasszó eszközzel), így a kellemetlen helyekre (mondjuk a szembe) kerülő lyukakat kijavíthatod.

Itt van két gyorspróba, végül is kijelölésen belül a fekete színből alfát csináltam (tehát ott annak a mértéke szerint átlátszó), nyilván ilyesmi is van a PS-ban:

[link]

[link]

2014. júl. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ és a tippet is:)

majd megpróbálkozom vele.

egyébként jók lettek a képek amiket szerkesztettél!:)

remélem majd nekem is sikerül valamit kihoznom

(ment a zöld kéz)

2014. júl. 25. 08:30
 5/11 anonim ***** válasza:

ezt a képet még a Photo Scape-val is könnyű összerakni,

-ha ez van a gépeden,akkor megmutatom a hogyant

2014. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tabaki ***** válasza:
Az enyémen van PhotoScape, igaz, mifelénk egybeírják a nevét. Kíváncsian várom a bemutatót.
2014. júl. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

de én nem neked akarom megmutatni ....))

-na jó egye fene ,te is megnézheted ,nembánom,


[link]

2014. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tabaki ***** válasza:

Jöhet a második rész -- a lényeggel, hogy hogyan kerül a behozott réteg mintája kizárólag az árnyékos részekbe és/vagy valamelyik szín helyére.

:)

2014. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én csak idáig tudom.......))
2014. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tabaki ***** válasza:

Nem egészen pontos... A PhotoScape tudja idáig. Ez nem válik szégyenére, hiszen nagyon jól teljesít viszont abban, amire való. Ha valaki nem ért a komponáláshoz, attól még lehet jó muzsikus.

Egyszóval: Sárkány ellen sárkányfű.

2014. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!