Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az XP mellé telepítettem...

Az XP mellé telepítettem Linuxot, de mivel nincs időm fogalkozni vele, eltávolítottam. Bootoláskor viszont megmaradt a "kiválasztó menü", hogy melyiket indítsam. Hogyan lehet beállítani, hogy egyből az XP induljon (ne várjom 30mp-et)?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
ez még hadján nekem úgy összekuszálta a dolgokat, hogy format c:
2010. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a Rendszerpartíció gyökérkönyvtárában van egy boot.ini nevezetű file.

vedd le a rejtett, rendszer, és írásvédett attribútumokat.

szerkesztd pl Jegyzettömb.

Lesz egy olyan sor, hogy:


timeout=30


ezt módosítsd:


timeout=0


mentsd el

tedd vissza a rejtett, rendszer, írásvédett attribútumokat


kész is vagy.

2010. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajátgépre jobb klikk --> tulajdonságok --> speciális --> startup and recovery (nem tudom magyarul hogy mondják) --> ott pedig a szerkesztés gomb. Kitörlöd a Linuxra vonatkozó sort, gép újraindít és kész is vagyunk.
2010. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előzőek amit írtak akkor működik, ha a winXP bootmanageréről indítja a rendszeredet. Bár megoldható, nem hiszem hogy te így csináltad, elég bonyolult megoldás.

Ha a Linux bootmanagere, LILO GRUB stb. jó volna tudni melyik, és hova van telepítve. Általánosságban elég aktívvá tenni a windows rendszerpartíciót, pl. fdisk-el.

Ha másképp nem megy, bebootolsz XP telepítő lemezről, recovery conzolt indítasz, majd fixboot és fixmbr parancsok.

2010. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sikerült!

Köszönöm a gyors és korrekt (érthető) válaszokat!

2010. jan. 11. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!