Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy Linuxos gépem. Rég...

Van egy Linuxos gépem. Rég használtam, elfelejtettem a jelszót, így nincs jogosultságom sem frissítéshez, sem törléshez. Hogyan lehetne törölni, formázni, újratelepíteni?

Figyelt kérdés
ui: az sem baj, ha vesznek az adatok, a lényeg, hogy legyen egy teljes értékű op.rendszerem

2014. aug. 6. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A vinyót egy másik gépben leformázod, és lesz egy szűz gépet.
2014. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Beteszel egy CD-t, arról indítod, és telepíted.
2014. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ez gyors volt :) Simán, slaveként kell jumperelni?
2014. aug. 6. 22:05
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit jumperelni, csak tegyél be egy telepítő cd-t.
2014. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
50%

Van egy roppant egyszerü program. A neve hirenboot cd. A gugli megtalálja neked. Ez olyan összetett program. Akár cd röl akár usb röl is képes betölteni és van benne egy Mini Windiws Xp. nagyon egyszerü szegényes de pont ez benne a jó.

Rengeteg program van bele integrálva, lemez kezelöktöl kezdve a jó ég tudja meddig. Söt, az is megoldható usb pendriveröl betölt ez a mini windows xp, és lehet internetezni, akár vinyó nélkül is. Igaz nincs hang, meg tényleg egy nagyon alap szintü de müködik. Egy másik SÖT pedig az. Én vettem egy 64 gb os pendrivet. Erröl a pendriverol betud bootolni a gépem. Választhatok, win7 telepités, win xp telepités, mini windows xp vagy linux telepités és még maradt is hely a programjaimnak.

Ami már hab a tortán a drive google. 15 gb tárhely ingyen.

Egyébként meg javaslom a Linux Mint 17-et. Nekem ezzel még amivel játszok online mmo game is megy ami elvileg windows os. Nekem a gépem xp-hez lett megalkotva. Mára sajna kilötték az xp-t és mindenhol a win7-et eröltetik.

Megy simán a win7, de hol itt hol ott egy-egy apró hiba.

Például wn7 mozzilám rendszer összeomlik, laggol. Amit nagyon sajnálok, a SB Audigy hang kártyám se win7 se linux alatt nem hajlandó mély nyomót használni. Szólni szól, de mégsem olyan mint xp-vel. Linux alatt meg a gamém ha belépek megy szuperul, de csak 1x inditással. Néha elöfordul 2 accountal kéne belépnem, na ettöl kifagy.

Jó csemegézést a letöltö oldalamon, és javaslom másnak is ezt a free 15 gn tárhelyes dolgot.

[link]

2014. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha leformazza egy masik gepben akkor le tud futtatni rajta egy hd sentinelt hogy egyatalan milyen allapotban van a vinyo mielott nekiallna barmit is telepitgetni ra.
2014. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

2 módon próbáltam: egy régi, XP-s pc-ben, simán bekötöttem a dvd meghajtó helyére.

Utána egy Win7-es netbookra mobilracken (usb 1.0) keresztül csatlakoztatva.

Mindkét esetben jelzi a tálcán az új eszközt, ill az eszközkezelő szerint megfelelően működik, viszont a sajátgép nem látja, így nem érem el a formázási menüt.


Megpróbálom a cd-ről telepítést is, de úgy emlékszem, régebben nem engedte a frissítést/telepítést (gondolom, az admin jogosultság hiánya miatt).

2014. aug. 6. 22:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja tehát mielőtt telepít, mert az olyan nagy macera, szedjen szét két gépet is, formázzon, teszteljen, aztán visszaszerelje, majd végül ugyanúgy telepítsen...

Gratulálok...

2014. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tom Benko ***** válasza:
LiveCD-t indítasz, felcsatolod a telepített rendszer HDD-jét, ott kitakarítod a /etc/passwd fájlt. Ja, meg a /etc/shadow fájlt is. Voilá, jelszót nem fog kérni... Utána állíthatsz be új jelszót rootnak is, usernek is, ahogy jól esik, és még a rendszer sem szállt el, sem az adatok.
2014. aug. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Van jó hír is, meg rossz is. :) A jó, hogy a Linux kb olyan megbízható, mint az orosz katonai teherautók. Ha lóg a bele, akkor is megy. Többször futottam neki, fél éjszaka ment a telepítés, lassan, hibásan, de végülis indítható állapotúra hozta a gépet. A hibás DVD meghajtóm okozta a bibit, ami mostanra teljesen kuka. Most azonnal nem szeretnék új DVD-t venni, de pendrive már ráraktam a 14.10 ISO fileját, ami viszont nem indul automatikusan :D


Következő kérdésem (remélhetőleg utolsó), hogy ebben pontosan melyik filera kell kattintani, hogy elinduljon az automata telepítés?

2014. aug. 9. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!