Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » LaTeX azt hirdeti magáról,...

LaTeX azt hirdeti magáról, hogy elég egy text fájlt szerkeszteni és a kinézetet majd automatikusan megoldja. Ez hogy valósítható meg? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A LaTeX szerint nem kell egyáltalán a formázott szöveget nézegetni, elég csak formázóutasításokkal "megmondani hogy mi milyen legyen" és a LaTeX szépen elintézi...

Ehhez képest LaTeX dokumentumoknál például látom a margóméretet beállítva és ehhez képest a szedőtükör magasságát és szélességét...

Ezt például hogy lehet kiszámolni, valamint az összes többi paramétert amit "látatlanul kellene beállítani", például parskip, parindent, stb-stb-stb...

Tudott már valaki LateX-het úgy használni hogy csak a végén fordította le és kimenetet soha nem nézte, ha igen, elárulja "a nagy titkot"?



2014. aug. 7. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

"Tudott már valaki LateX-het úgy használni hogy csak a végén fordította le és kimenetet soha nem nézte,..."


Mi van???


1.: Minek a végén fordítod le? :-)

2.: Kimenetet soha nem nézted? :-)


Én az egyik diplomamunkámat is LaTeX-el csináltam, meg egyik-másik programom kézikönyvét is...


Én mindig feltelepítem mellé az Acrobat Reader-t is, bár a Windows 8 és 8.1 már beépítetten kezeli a PDF-eket...


...vagy az lehet a gondod, hogy a LaTeX telepítése után nem állítod be az alapértelmezett fordítót, ami DVI-t meg PDF-et csinál a leírónyelvből?

2014. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem triviális, hogy a formázott (PDF) kimenetre gondoltam, és az hogy "csak a végén fordítom le" a szerkesztés végére (a textfájl szerkesztésének befejezésére) vonatkozott...

A LaTeX-szerint látatlanban be lehet állítani simán az ilyen paramétereket hogy pl. margók, szedéstükör meg az összes többit.


A PDF vagy DVI kimehet nézegetése nélkül szeretném jól megcsinálni...

2014. aug. 7. 15:30
 3/3 tabaki ***** válasza:
Akkor biflázd be az összes utasítást, nincs mese. Nem tudom, minek ebből kázust csinálni. Rakd össze DVI-vel, aztán a tapasztalati értékeket már akármelyik hasonló dokumentumban felhasználhatod.
2014. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!