Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha van egy képen szöveg, azt...

Ha van egy képen szöveg, azt hogy kell kitörölni Photoshop-ban?

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Kijelölöd és delete.
2014. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lajos54 ***** válasza:
Attól függ, miként van a képen a szöveg, és milyen a kép formátuma. Ha mondjuk egy jpg képről van szó, akkor a betűk valójában nem szövegként vannak rajt, hanem a kép részeként. Ilyen esetben (és ez a valószínű) más megoldás nincs, mint valamivel letakarni a feliratot. Szebb megoldás, ha ez a "valami" a háttérnek az a része, ami közvetlenül a betűk mellett van. Aprólékos munkával, a Klónozó bélyegző segítségével a betűk helyére a szomszédos pixeleket be lehet másolni. Ha ügyesen végezzük a munkát, akkor egész jó lehet az eredmény.
2014. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: Azért van Ps tartalomérzékeny kitöltés, hogy pont ezt ne kelljen.
2014. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

:) próbáltam már, éppen a képen lévő szövegnél. Nem voltam elragadtatva az eredménnyel. Talán azért, mert ez a funkció inkább egy-egy alakzathoz való.

Persze meg lehet vele próbálni, de a klónozó bélyegzővel hamarabb megcsinálom, mint mire minden betűt külön-külön kijelölgetek akár lasszóval, akár másképp...

2014. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is megcsináltam, max. 3x-on feltűnő.

[link]

És egy ez sima négyszögkijelölés.

2014. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tartalomérzékeny kijelölés csak abban az esetben működik résmentesen, ha a szöveg mögötti rész, vagyis a háttér megfelelően homogén. Ellenkező esetben elég érdekes végeredményt kaphatunk.

Én is a klónozó bélyegzőre szavazok. Sziszfuszi, és aprólékos munka azt belátom, de cél érdekében megéri. (?)

Mondjuk csak megfelelően nagy felbontású képnél lehet szép eredményt elérni. :)

2014. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!