Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék alakalmazni egy...

Robika88 kérdése:

Szeretnék alakalmazni egy játék készítő programot mert már probáltam két progit de nem tetszettek ugy hogy arra szeretnék kijukadni hogy FPS játék szeretnék készíteni csak nem tudom még mivel?

Figyelt kérdés
a következő emberek kiméljenek akkik ezeket a progikat ajánlanák: game maker (már teszteltem és nem tetszik) ,blender 3D (és ez sem tetzsik)

2014. aug. 12. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Először meg kellene tanulni programozni. Egyébként én Blender3D-ben modellezek, és ha te abban nem tudsz megoldani valamit, akkor sajnálom, de ez a téma számodra halott.
2014. aug. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 papagenou ***** válasza:

na kezdjük azzal, hogy:

a game maker nem alkalmas erre igazából

a blender egy modellező program (profi) s a benne levő gameengine még nem kiforrott (szerintem)

ahhoz, hogy játékot készíts, tudnod kell:

modellezni(s benne minden, amit csak látsz egy játékban)

programozni

tervezni (design)

zenét szerezni

írni

vagy tudod te magad mindet, vagy összeraksz egy csapatot. aztán vagy ír valaki egy motort, vagy használsz egy meglévőt: CryEngine, UE4 (vagy UDK), Ogre3d, Panda stb stb, rengeteg van, köztük az Unity is. de egy játék elkészítése rendkívül komplex dolog, mint láthatod és a fejlesztés simán elmehet 2évig is, főleg mikor egy független, kis csapatról van szó.


gondold át ezeket, főleg ennek fényében "a következő emberek kiméljenek akkik ezeket a progikat ajánlanák"... mert csak a tájékozatlanság ordít ebből. olvass, kutass, aztán gondold át, lesz-e időd, forrásod, embered, kedved stb.

2014. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Elsősorban talán értened kéne hozzá (főképp a programozáshoz), akkor esetleg nem tetszik/nem tetszik alapon döntenél, hanem a program képességei szerint. A Game Maker nem igazán tekinthető professzionális programnak, de azért egy FPS-játékot össze lehet dobni benne. Te megtetted? Elégedetlen voltál az eredménnyel, azért fanyalogsz? A Blender játékmotorját lehet nem szeretni, gazdaságtalan, lassú, talán még bizonytalan is (a felsoroltakon túl javaslom helyette a Crystal Space-t), de modellezőprogramként páratlan az ingyenesek között. És legyen világos, hogy nem az árról van szó. Itt emlegetünk néhány méregdrága profi programot is, csak azt ne hidd, hogy azokkal könnyebb dolgod lesz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2014. aug. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
itt ne jöljön senki a programozással meg hodj ezt a programot igazából nem tezteltem EZ NEM VÁLASZ erre csak egyetlen válasz lehetőség volt az pedig az FPS Creator!ja és nagyon szépen köszi hogy megválaszolhatam a saját kérdésem :)
2014. aug. 15. 00:45
 5/9 tabaki ***** válasza:
Ja, hogy reklám... kicsit jobban is rávezethettél volna az egyetlen igaz útra. Tudod, mások eddig úgy képzelték, hogy több jó program is létezik, de majdcsak beletanulunk az új brossúrába.
2014. aug. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 papagenou ***** válasza:
Márpedig "jöljök" a programozással és azzal "hodj" modellezéssel is kell foglalkozni, mert egyiket sem lehet elhagyni és lehet, hogy "teztelted" de, hogy 2percnél tovább nem foglalkoztál vele, az biztos. Az FPS Creatorban is kell dolgozni... de megoldhatjuk, hogy legközelebb, csak te válaszold meg a kérdéseid...
2014. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
Kíváncsian várom az FPS Creatorral készült játékaidat. Szívesen vállalom a szöveges részek lektorálását is. Mivel nem Magyarországon élsz, helyben nyilván nehezebb lenne hozzáértőt találnod.
2014. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
HA MEG MONDJA VALAKI HOVA tölsem fel ahonan le is lehet töltenni akkor!!
2014. aug. 16. 21:49
 9/9 tabaki ***** válasza:
Dropbox.
2014. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!