Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az alábbi képen hogyan lehet...

Az alábbi képen hogyan lehet olyan betűtípussal írni? Mi a neve annak a betűtípusnak?

Figyelt kérdés
[link]

2014. aug. 16. 22:23
 1/9 tabaki ***** válasza:
Ha már megvolna a betűtípus, úgy írhatnál vele, mint bármely egyébbel: Telepítenéd, és azt kiválasztva használhatnád a képszerkesztőben. De nem vagyok róla meggyőződve, hogy ilyen betűtípus létezik. Találtam több hasonlót, de azonosat nem. Lehet, hogy csak a felirat kedvéért, kézzel ügyeskedték össze többféle betűtípusból. Ebben az esetben neked kéne átszabnod a betűket, például Inkscpe-ben, ekkor természetesen beépített betűtípusként nem tudod használni. Az is egy lehetőség, hogy FontForge segítségével átszabsz egy alkalmas betűtípust (pl Blippo), így egy sajátot hozol létre, amelyet ezek után már a szokásos módon használhatsz.
2014. aug. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tabaki ***** válasza:
Ne privátba! Mi nem volt érthető a fentiekben? Próbálj konkrétan a részletproblémáidra rákérdezni, mert annak nincs értelme, hogy az egészet leírjam más szavakkal, te meg továbbra se tudjál vele semmit kezdeni.
2014. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:

Az utánaszerkesztés alapján valószínűleg igaz a feltevésem, hogy ez nemlétező betűtípus, csak ennek az egy feliratnak a kedvéért barkácsoltak össze néhány betűt, vélhetőleg a Blippo betűkészlet elemeiből.

[link]

2014. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez ugyan olyan mind a három betűtípus. Én nem látok eltérést. Köszönöm a választ.
2014. aug. 18. 07:30
 5/9 A kérdező kommentje:
A Blippo Regular az eltér az eredetitől igen most látom. De a tabaki utánzat az ugyan az.
2014. aug. 18. 07:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Én hogyan és honnan töltsem le a tabaki betűtípust?
2014. aug. 18. 07:40
 7/9 tabaki ***** válasza:

Huh. Nincs ilyen betűtípus. Az én nickem a tabaki, és azt mutattam be, hogy Inkscape segítségével hogyan lehet ehhez a rövid felirathoz néhány betűt készíteni egy létező betűtípus, a Blippo Regular betűinek átszabásával. Az eredeti feliratban a grafikus olyan megoldásokat használ, amelyeket egy tipográfus nem engedne meg magának, ez is arra utal, hogy éppen úgy cselekedett, mint ahogy én, amikor lemásoltam a munkáját. Az meglehet, hogy ő erre fizetős profi-programot használt (mondjuk az Adobe Illustratort), ez azonban a lényegen nem változtat, mellesleg a szerkesztést sem teszi könnyebbé. A másik ajánlott programmal, a FontForge betűkészlet-szerkesztővel most nem is kísérleteztem. Ezzel lehetne valódi, a számítógépen bárhol használható betűkészletet létrehozni, de egy betűtípus átdolgozása akkora feladat, hogy egy válasz kedvéért nem vettem a nyakamba. Attól ugyanis, hogy egy rövidke feliratban sikerült a betűket mutatósan egymás mellé rendezni, a többi betű, írásjel, ékezetek formája és egymáshoz való viszonya megoldatlan maradt, és őszintén szólva, nem is érzek hozzá kedvet, hogy én tisztázzam, esetleg több hetes munkával.


Az Inkscape letölthető innen: [link]

A Blippo betűtípus például innen: [link]


A betűkészletet a Vezérlőpult Betűtípusok pontjával telepítheted. Nézz utána, hogy ezt pontosabban hogyan találod meg, mert én nem Windowst használok.

Az Inkscape-ben a nagy A betűs képernyőgombbal írhatsz be szöveget. A beíráskor meg tudod adni a betűtípust és a méretet, ezen utólag a Szöveg menü Szöveg és betűtípus... pontjával tudsz változtatni. Ahhoz, hogy a betűket szerkeszteni tudd, útvonallá kell alakítanod (Útvonal > Objektum átalakítása útvonallá). Ez a számítógépes értelemben vett karakterből ugyanolyan megjelenésű, de szerkeszthető görbékből álló rajzzá alakítja a feliratot. Ezt a fölülről második eszközzel pontonként szerkesztheted:

[link]

A szerkesztés módját leszel szíves magad kitapasztalni a súgó alapján (Segítség > Ismertetők). Ugyanez érvényes a képméret beállítására, a háttérkép behozására, és a kész munka exportálására is. Az elvégzett szerkesztés magára betűtípusra semmiféle hatással nincs, kizárólag az adott feliratra érvényes.


Ha te mégis próbát tennél a betűkészlet átszerkesztésével, a FontForge itt található:

[link]

Ez egyrészt angol nyelvű, másrészt meglehetősen bonyolult program, igényel némi tanulást -- igaz, az eredmény viszont izgalmas.

[link]

2014. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:

+ magára a betűtípusra

Bocs.

2014. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Sokat segítettél!
2014. aug. 18. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!