Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv! Kellene egy kis segítség...

Üdv! Kellene egy kis segítség :D Ubuntut szeretnék Vinyó nélküli gépen használni, USB BOOT tal, csak nem ismeri fel a gép, vagy valamit rosszul csináltam. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 15:17
 1/10 anonim válasza:

ha jol ertelmeztem akkor csak beakarod bootolni az UBUNTUT es nem akarod instalalni?

valamit kiir, vagy egyatalan valami elindul?? amit leirtal az nekem egy kicsit keves info :)

2014. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem minden gep alkalmas usb-ről bootolni.
2014. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
+ az usb-re csak radobtad a fajlokat vagy bootolhato usb-t csinaltal?
2014. aug. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Toshiba satellite L300 at akarok meghajtani vele, egy USB boot creatorral csináltam. Rendes gépen telepítőként működik, de én nem így szeretném használni.
2014. aug. 18. 15:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Linux live és társai
2014. aug. 18. 15:38
 6/10 ejbenjaro ***** válasza:
Cd/dvd van a gépben? Ha van írd ki lemezre az ubuntut és bootolj arról. Ha ez nem opció, akkor nézz utána, hogy a laptopod tud e egyáltalán USB eszközről bootolni.
2014. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Rendes gépen telepítőként működik"


Tehát bebootol, csak nem live módban (ha jól értelmezem).

Az Ubunturól most nem tudom hirtelen, de mondjuk egy Mint Live az defaultból live-on indul, biztos, hogy live-ot készítettél?

2014. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Oké, akkor kiírom DVDre a telepítőt, aztán telepítem a pendrivera, ha engedi.

Igen, biztos, hogy live.

2014. aug. 18. 18:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát arra nem fogod tudni felrakni :D
2014. aug. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Z0lcsi ***** válasza:

Az alaplapodnak támogatnia kell az usb-ről való bootolást.

A letöltött .iso képfájlt programmal kell "ráírni" a pendrivera - én a rufus nevű programot szoktam e célokra használni windowson (ingyenes); még annyit kell benne átálítanod, hogy ne FreeDos-t írjon rá neked hanem iso image-et.

Ezek után újraindítod a géped, és behozod a boot menüt, ez nálam F12, de lehet F9 is vagy bármi, nézd meg mit ír. Ott mutatni fogja a lehetséges eszközöket amikről lehetséges a bootolás, keresd meg a pendiveodat - nálam egy valamiért a hard disk drive-on belül van.

Aztán már működik is a dolog:)

2014. aug. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!