Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire ciki 2014-ben, ha...

Mennyire ciki 2014-ben, ha nem tudok megnyitni docx, xlsx, és ezekkel "korabeli" fájlokat az otthoni gépemen?

Figyelt kérdés

Szóval elég régi már minden program a gépemen, nem értek az újratelepítgetésekhez, és hát nincs is rá most anyagi keretem. A windows is a régi, docx és xlsx még ismeretlen neki. De még működik, és tudom használni, nekem elegendő. Nagyon ritkán adódik, hogy nem tudok megnyitni fontos fájlokat, de olyankor ha megkérem egyik ismerősömet, ő mindig elküldi nekem megnyitható formában, ez nem gond neki.


Viszont én magam sem tudok, csak még régi doc és xls kiterjesztésű szövegeket, táblázatokat készíteni.


Ha pl. doc fájlt küldök másnak, az mennyire számít már elavultnak? Ciki, gáz? Megtudják egyáltalán nyitni az új windowsos gépeken?

(ÁMondjuk álláshirdetésre doc fájlban önéletrajzot küldeni való még?)



2014. aug. 19. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Önéletrajzot PDF-ben küldünk. De nem ciki a doc és meg is tudják nyitni.
2014. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

Próbáltad az ingyenes openoffice programot?

[link]

2014. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve az a "ciki" ha munkakörnyezetben valaki MS Office formátumokban küldözget saját tartalmakat, legyen az .doc vagy .docx. Azért van a .pdf, hogy ne piszkálhasson bele akárki az én szellemi termékembe, de ha ez a cél, akkoris inkább .doc vagy .rtf. Egyébként Office 2003-hoz is lehet olyan frissítést letölteni, amivel megnyithatóak az újabb formátumok: [link]
2014. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!