Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben soronkénti szorzás...

Excelben soronkénti szorzás függvénye?

Figyelt kérdés

Van három oszlopom, számokkal. Szeretném soronként összeszorozni őket, hogy a negyedik oszlopban a három adat szorzatát kapjam meg.


Egyébként megrendelendő bútorlapokat írtam ki méret szerint (A: szélesség, B: mélység, C: darabszám) és ezzel szeretném kiszámolni a leadandó össznégyzetmétert.


2014. aug. 20. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre nincs és nem is kell függvény. Első sor D oszlopába beírod, hogy =A1*B1*C1 és a jobb alsó sarokban lévő sötét négyszögnél megfogja lehúzod a kellő sorig.
2014. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,ez ilyen "Excel for Dummies" kérdés volt :) Köszönöm szépen a gyors segítséget!
2014. aug. 20. 12:07
 3/5 A kérdező kommentje:

Öööö...tényleg béna vagyok...

Az első sor fejléc szöveggel, így a D2-be beírtam a javasolt képletet, nyomtam egy entert és nem történt semmi, ott maradt a képlet és csókolom. Mit bactam el...?

2014. aug. 20. 12:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Oda akkor =A2*B2*C2 kell. De hogy miért maradt ott a képlet, azt passzolom. Nem használok MS Excel-t.
2014. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A 2-es stimmelt, az egyenlőségjelet hagytam le :)


Köszönöm, sikerült!

2014. aug. 20. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!