Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amelyik...

Van olyan program amelyik elindítja a számíttógépet egy beállított időpontkor?

Figyelt kérdés

pl.: beállítom este hogy másnap reggel 7-kor indítsa be a gépet és autómatikusan elindítja


Köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 15. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy hívják, hogy BIOS. Legalábbis újabb alaplapok BIOS-ában van ilyen "Alarm" funkció.
2010. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az enyémben nincsen :(
2010. jan. 15. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:

de van 1 progi amivel beállíthatod a kikapcsolást a bekapcsolást. és még riasztást is :D

nevét nem tudom de ha irsz mailt elküldöm pár kb.

2010. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A Power Managementnél kell keresni, ha jól emlékszem RTC Clock is lehet a neve.

Másodiknak: a gép kikapcsolása még rendben is van, hogy megy programmal. De hogy egy program ami nem fut bekapcsolja a gépet - na olyan nincs. A gép kikapcsolt állapotában nem fut program (kivéve a BIOS egy pici része).

2010. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen,én is használtam.Alaplapfüggő volt a működése,elképzelhető,hogy a BIOS-t volt képes beállítani.A laptopomon most sajnos nem működik.A neve igencsak sokat elárul :D :Auto Power-on & Shut-down


[link]

2010. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kívülről beleírsz a BIOS-ba, nem lesz jó az ellenőrző összeg, és egy laza Checksum error-ral fog indulni, mindenképp jelszó nélkül belép a BIOS-ba. Ezt kihasználva tudok belépni olyan gépek BIOS-ába, amit elindítani tudok, de a jelszót nem ismerem :)
2010. jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a jó link:


[link]

2010. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2010. jan. 16. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!