Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop szakértők:Ilyet...

Photoshop szakértők:Ilyet hogyan tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

szóval ezt a képet én csináltam:

[link]

de szeretném ha azok a labirintus folyosók nem csak vízszintes meg függőlegesek lennének hanem 40 meg 70fokos dőlésszögben lennének és a hozzá kapcsolódó folyosó nem csak 90fokban jalana meg hanem azis különbözőben és ha má r itt tartunk akkor hogyan tudnék görbe folyosókat csinálni mint egy cső alagút?


ezt egyébként úgy csináltam,hogy van a background a color overlay cuccal egy vizes kép majd egy layer amit fehérre festettem majd az edit/ preferences/guide slice menüjében a gridet beállítottam és ez pirossal behálózta a lyert amin a shift folyamatos nyomásával ki tudtam jelölni a labirintus folyosókat majd ezt kitöröltem utánna a vizes képen rámentem a create clipping maskra és a folyosó átlátszó lett a többi rész pedig a kép tölti ki.

szóval szerintem valahol a shift kivágásnál kell valamit maszatolni de én nemtudom mit...segítsetek annyi ötletem van még amit meg akarok valósítani.


2014. aug. 20. 16:35
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és amikor kijelöltem a labirintus folyosókat azt a háló szerint csinálta mintha azok lennének a pixelek...
2014. aug. 20. 16:38
 2/5 anonim ***** válasza:
és ez mi akarna lenni? Tehát mire használnád?
2014. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
háttérképnek:D
2014. aug. 20. 17:18
 4/5 A kérdező kommentje:
meg arra is gondoltam,hogy nem lenne rossz ez egy ilyen labirintusos játéknak sem ha majd jobban fogok tudni programozni.
2014. aug. 20. 17:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én 12 éve használom a photoshopot, de amit leírtál nem túlságosan érthető és biztos, hogy én ezt a képet nem ezzel a megoldással állítottam volna elő. Egyszerűen a vizes réteg alá kell tenni egy szürke átmenetes réteget. A vizes réteg fölé új rétegre rajzolni (path) alakzatokat (ez lehet bármi, vonalak, görbék, körök, téglalap, betű stb.), majd ezeket mindet kijelölni és kivágni az alatta levő vizes rétegből. Törölni a felső alakzatos réteget, a vizesnek meg adni egy árnyékot.
2014. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!