Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kapcsol be lassan a...

Miért kapcsol be lassan a gép? Elég sokáig van kint az üdvözöljük felirat, aztán lassan jön be az asztal, az ikonok. Win XP van a gépen.

Figyelt kérdés

Konfig:

3 GB ram

Intel Core 2 Duo

Integrált Intel Grafika

SoundMax hang.



2014. aug. 20. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet vírusirtó miatt,vagy pont vírus miatt,vagy tán újjá érett egy telepítésre,kitudja..

Erre a gépre viszont rakhatnál win 7 vagy 8.1-et is akár ha újra telepíted.

2014. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Eset Smart nem talált semmit.

Tudom hogy mehetne rá újabb is, de egyenlőre jó az XP rajta. Akkor rengeteg fotót, videót, dokumentumot kéne áthelyezni.

2014. aug. 20. 23:23
 3/8 csacsi2 ***** válasza:

Nézd meg a windows eseménynaplót találsz-e valamilyen hibát.

Vírusírtó nagyon meg tudja fogni, ha úgy van beállítva, hogy induláskor mindent ellenőrizzen.

Alapértelmezésben ha sok program indul akkor várakozási dők vannak az indulások között Ezt gyorsíthatod ha kissebb értéket adsz meg a rendszerleíróban:

Ehez a rendszerleíró adatbázist kell szerkeszteni (Futtatásba írd: regedit).

Helytelen módosítása használhatatlanná teszi a gépet, tehát ha nem tudod mi az ne módosítsd!

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\ContentIndex

"Startup Delay" = 40000


Legvalószinübb ok, hogy túl sok szolgáltatás és program indul a rendszerrel. Tiltsd le ami szükségtelen:

Futtatásba: msconfig

startup fülön vedd ki a pipát a felesleges elemek elől (ezt megteheted programonként a beállításiban)

Felesleges szolgáltatásokat is átállíthatod kézi indításra, vagy amelyik szükségtelen le is tilthatod.


A gép karbantartásának a hiánya is okozhatja a lassú indulást, töredezett lemez, hibás driverek stb.

Vírus/malware is okozhat lassu indulást.

XP töredezettségmentesítője nem ér semmit, használj programot hozzá (Defraggler ingyenes)


előfordulhat hogy töredezett a registry, vagy az MFT ezeket olyan programok képesek töredezettségmentesíteni amik képesek boot ból dolgozni (pl registry töredezettségmentesítő : registry Reviewer, Jv16PowerTools)

MFT töredezettségmentesítés (diskeeper)

Registry elszemetelődése is lehet ok. CCleaner és általában az ingyenes programok nem végeznek jó munkát, Jv16PowerTools -ot használom erre a célra, néha mélyvizsgálattal, még nem okozott hibát.

Egyszóval a karbantartás hiánya.


leállás is lassú akkor:

lehet valamelyik program nem képes leállni, hibás.

amennyiben a lapozofájl törlése be van állítva kilépéskor, elég sokáig el tud szöszölni.


Tippek a leállítás gyorsítására:

Ezek sürgetik vagy kényszerítik a nem válaszoló alkalmazásokat a bezárásra:


keresd meg a következő kulcsokat és módosítsd értéküket:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

"ClearPageFileAtShutdown" értéke 0 (dword:00000000)


HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

"AutoEndTasks" = 1

"HungAppTimeout" = 1000

"WaitToKillAppTimeout" = 1000


HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control

"WaitToKillServiceTimeout" = 2000


HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop

"WaitToKillAppTimeout" = 1000

"AutoEndTasks" = 1

"HungAppTimeout" = 1000

2014. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

Esetnél állítsd be (vegyél vissza a védelemből) a rendszerindításkori futtatásból (keresőmotor)

[link]

2014. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csacsi2 ***** válasza:

jah és hogy ne értsd félre a ccleaner a legjobb fájltisztító csak a registry tisztítója gyenge.

A ccleaner teljesítményét lehet javítani a CCenhancerrel!

[link]


Ez nem tesz mást csak kibővíti a CCleaner alkalmazások listáját több száz program hozzáadásával. Ezt a listát időközönként frissítik.

Ez a kisprogram letölti az adatbázist amit rendszeresen frissítenek . Biztonságos bármikor visszaállítható az eredeti állapot! Csak a download latest (legfrissebb letöltése)-re kell klikkelni. Nem kell telepíteni és kis méretü ellenben hasznos.

2014. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az automatikus indulásnál csak az ESET van. Minden mást kitöröltem.

Kicsivel gyorsabb lett, de még most sem az igazi. Az asztal bejön, de az ESET-nek elég sokáig tart elindulni.

2014. aug. 21. 12:57
 7/8 A kérdező kommentje:
a CC-t használom rendszeresen, meg a Windows Doctort is. :)
2014. aug. 21. 12:57
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

Windows Doctort 1x használtam, rendszervisszaállítás lett belőle :P

CCleanerhez még írtam a ccenhancer-t. pár száz program szemetével többet tud majd ha kibővíted.

Szerintem mindent leírtam (pl. eset beállítás, karbantartás, töredezettség...), nem tudok többet hozzáfűzni.

2009 -eleje óta, nincsenek problémáim az xp-vel rendszeresen karbantartom.

2014. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!