Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudom egy...

Milyen programmal tudom egy távoli gépem akármelyik mappáját áttölteni egy másikra?

Figyelt kérdés
Tehát nem olyan kell, mint a google drive, hogy csak az adott mappát tudom használni, hanem az egész gépről tudok cuccokat áttölteni neten.

2014. aug. 24. 00:13
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Szolgáltatótól/netkapcsolat típusától is függ, meg a feltöltési irány is korlátozhat (több gigányi adat esetén).


Ilyen programok használatához az interneten közvetlen kapcsolat kell a gépek között. Ehhez tudnod kell az elérni kívánt gép IP címét (ezt távolról csak trükközéssel lehet), vagy ha van ott router akkor DDNS szolgáltatást is használhatsz (plusz a használni kívánt program port-ját is be kell állítani a router-ben továbbításra/forwarding).


Ha a távoli IP lekérés vagy a DDNS valamelyike működik akkor pl. a TightVNC programmal már gyerekjáték kapcsolódni és fájlokat másolhatsz, de akár távolról irányíthatod is a a gépet, mintha ott ülnél.


Vagy nagyméretű fájlok (sok gigás videoanyagok) másolásához bármelyik FTP szerver programot is használhatod (ha megszakadna a kapcsolat, ne kelljen elölről kezdeni), az IP/DDNS/port beállítás így is szükséges.

2014. aug. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt: mindez azért szükséges, mert a legtöbb internet előfizetésnél időnként változik az IP cím ami alapján elérhető a gép (router nélkül általában minden kapcsolódáskor, router-rel ritkábban, de van internetszolgáltató ahol naponta megszakítják a kapcsolatot, hogy újra kelljen kapcsolódni)

Persze külön havidíjért általában biztosítanak fix IP címet, akkor egyből működnek a programok, a fix IP cím megadásával.

2014. aug. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem az áttöltési technológiákról kérdeztem, hanem konkrét programok nevére lennék kíváncsi, hogy mik jók kisebb fájlok ide-oda töltögetésére.
2014. szept. 14. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!