Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy pdf. Formátum...

Hogyan lehet egy pdf. Formátumú fájlból word-be illeszthetőt csinálni? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Az érettségi feladatokat szeretném kinyomtatni,de a neten csak pdf.ben vannak. Tudom hogy így is ki lehet nyomtatni csak nekem kisebben kellene. Nem én fogom nyomtatni ezért szeretném ha wordben lenne és a megfelelő méretben így a nyomtatónak nem kellene pdf-ben kicsinyíteni.


Megpróbáltam átmásolni de a képek nem sikerültek. Adott oldalakról pillanatképet is csináltam és képként másoltam ár wordbe de így meg a kicsinyítés nem sikerült.


Valakinek van ötlete mit tegyek? hogy lehetne a szöveget szövegként a képeket képként átmásolni a normális átméretezés miatt?


Előre is köszönöm.:))



2014. aug. 24. 11:17
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


1. Ha olyan a PDF formátuma (tehát nem scannelt képekből áll, hanem valamilyen szövegszerkesztőből lett pdf-fé konvertálva) akkor "Acrobat Adobe Pro" (fizetős) nevezetű programmal tudod átalakitani DOC formátummá, ha scannelt képekből áll akkor pediglen egy OCR (optikai karakterfelismerő) programot kell ráengedni és úgy lesz belőle DOC formátum (Abbyy FineReader - szintén fizetős - viszont itt nem biztos, hogy 100 %-os lesz a karakterfelismerés)


2. Kisebbítés megoldható, úgy is hogy A4-ből A5-ös méretet készítesz (Ha így gondoltad a kisebben-t) ehhez viszont elég egy pdf virtuális nyomtató :

- Bullzip : [link]

- dopdf : [link]

Kinyomtatod a PDF-et valamelyik PDF nyomtatóra ahol előzőleg beállitod a kicsinyités méretét (vagy konkrétan az A5-ős lap méretet és akkor automatikus a kicsinyités)


Sok sikert.

Üdv.

2014. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 spaceship ***** válasza:

Szia!

ABBY FINE READER 11 megcsinálja most teszteltem biosz emelten

Letöltés googlebe írd be:


abbyy finereader 11 corporate edition chattchito


Amit be kell állítanod:


A vízszintes írás és a szöveg balra forgatása Az 1 oldalon az érétségi viszga feliratnál


A másik dolog az eszközök beállítások menü képek megtartását ki kell pipálni különben nem rakja át a képeket


A többit úgy 90-95%-ba jól csinálja minimális utómunka nem árt



Amugy Én az érettségi feladatokat pdf-ből nyomtattam ki és a kicsinyités is jó volt

2014. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!