Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen nagy a PSD fájlom...

Miért ilyen nagy a PSD fájlom mérete?

Figyelt kérdés

Egy ehhez ( [link] ) hasonló képet készítettem Photoshop CS6-ban, ami PSD formátumba mentve közel 100MB lett.


Pedig a kép mérete és a rétegek száma is hasonló, de az én PSD fájlom majd tízszer nagyobb. Mi lehet ennek az oka, illetve hogyan csökkenthetném a méretét?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 25. 00:38
 1/4 tabaki ***** válasza:
Nem lehet például más a színmélység, pl. esetleg te 64 biten mented, amit ők hagyományos RGB-ben?
2014. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Preferences/File Handling menűben, a Maximize PSD and PSB File Compatibility értékét állítsd Never-re. Az alapbeállítás biztosította a kompatibilitást a PS 2.5-el :) Ez engem is régóta zavart, de most a Te kérdésed miatt elkezdtem nyomozni és rátaláltam a megoldásra.
2014. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

Kompatibilitás kikapcsolása azt eredményezi viszont, hogy más verzióban, vagy más programmal nem lesz megjeleníthető. Valamit valamiért.

Méretet sokminden adhatja, ezek összesége kiadhat egy nagy fájlméretet (színmód,dpi,méret,csatornák száma,...) Beállításokban (fájlkezelés) a psd -fájlok tömörítésének tiltása...

A linken viszont nem tudom mit kellene néznem...

2014. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Maximize PSD and PSB File Compatibility alapbeállítása azt eredményezi, hogy a fájlba bele lesz mentve pluszban egy flattened kép is, az olyan progikhoz, amik nem kezelnek rétegeket. Ha ilyen célra kell, akkor használj más kisebb formátumot.
2014. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!