Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Open officeban hogy lehet...

Open officeban hogy lehet shift+entereket sima enterekre cserélni?

Figyelt kérdés

Beillesztettem egy szöveget, ahol minden sor végére shift+entert raktak, ami nekem pont nem jó. Van valami módszer, hogy kicsréljem őket egyben?

Neten találtam olyat hogy ^l -t kell beírni keresés és cserénél aztán a mire cserélje mezőbe meg ˇp-t de ez nem működik open officeban.



2014. aug. 27. 07:42
 1/3 tabaki ***** válasza:

Lehet, hogy nem a neten kéne keresgélned, hanem az OpenOffice saját súgójában? Én ugyan LibreOffice-t használok, de vélhetőleg ugyanúgy megy mindkét programban. Egy próbát mindenesetre megér.


Elsőként, ugye. te is beikszelted a 'Keresés és csere' ablak 'Egyéb beállítások' részében a nélkülözhetetlen 'Reguláris kifejezés' kockát? Ezután a súgó szerint:

"A \n a Keresés mezőben a sortörést jelenti, amelyet a Shift+Enter billentyűkombinációval vittek be.

A \n a Csere erre mezőben a bekezdésjelet jelenti, amelyet az Enter vagy a Return billentyűvel vihet be."


Tehát mindkét mezőbe \n legyen beírva.

2014. aug. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Megkérdezhetem, milyen kulcsszóval kerestél rá? Én csak egy-kettőt próbáltam (sortörés pl nem jutott eszembe) és nem adott ki semmit, aztán meguntam, mert nem igazán akartam ennyi időt pazarolni a keresésre.

2014. aug. 27. 09:32
 3/3 tabaki ***** válasza:
Őszintén szólva, én ezt már jó ideje tudom, és nemigen emlékszem, hogy annak idején hogyan találtam rá -- a legvalószínűbb, hogy a Súgóban a "keresés" vagy a "csere" keresések eredményét olvastam végig.
2014. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!