Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy gépem, rajta utorrent,...

Pinocchio23 kérdése:

Van egy gépem, rajta utorrent, router openwrt-vel. A gép tűzfalon, routeren port beállítva. Mégis amikor kliensben portot tesztelek sárga pipát kapok fekete csillaggal, port nincs nyitva. Netes portteszterrel ok. De nem mennek a feltöltések. Oka?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 16:27
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:

Erre akkor tudnák válaszolni, ha látnám mit hogy állítottál be.

Megpróbálhatnál róla feltölteni néhány képernyő fotót.

2014. aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Küldöm a router port továbbítás beállítását

[link]

[link]

[link]

2014. aug. 27. 18:21
 3/11 P.O.C. ***** válasza:

Igen ez itt rendben van. És fixáltad a helyi hálózati IP címet? Mert így minden indításnál elmászkálhat.


Itt tudod lefixálni:

Network (fül) --> DHCP and DNS (fül)

Legalul: Static Leases

2014. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
rra gondolsz, hogy minden alkalommal ugyan azt az IP-t kapja meg a gép a routertől. ha igen az beállítva minden gépnek. Ezekkel a beállításokkal megy. Nemrég frissítettem a gyári szoftvert a routeren openwrt-re, és azóta nincs seed. A gépen a tűzfalon kiment elötte, ahhoz nem is nyúltam.
2014. aug. 27. 18:51
 5/11 P.O.C. ***** válasza:
Amúgy most megnéztem nekem is sárga pipa van a tesztnél, de nekem megy a seed és az utorrent ablakának értesítési terület (jobb alsó sarok) ott a zöld pipa.
2014. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nekem is ugyan így van, csak épp nagyon ritkán megy a seed, és akkor is hamar megszakad.
2014. aug. 27. 19:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Pendrive felcsatolásban (tp link 842, openwrt) mennyire vagy otthon? Webes felületen meglehet csinálni?
2014. aug. 27. 19:24
 8/11 P.O.C. ***** válasza:

Hát jobb lenne parancssorból SSH -n keresztül putty programmal, mert úgy látod is mi történik. De amúgy lucival is lehet. Egy csomó csomag kell hozzá, ami pl az USB portot kezeli, samba server, meg olyan csomag ami felismeri a FAT32/NTFS partíciókat. Kicsit komplikált, főleg annak aki kicsit sem ismeri a linux -ot.

A gyári firmware -nél sokkal könnyebb.

Miért is volt szükség áttérni OpenWrt -re?

2014. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hogy miért?

Szeretném későbbiekben, ha erről futna a transmission egy hdd-vel.

Nem gond az ssh- már ismerkedem vele :)

Azt szeretném addig, hogy néhány fájl meg lenne osztva a pendrive-n amit mindkét gépről elérek.

2014. aug. 30. 11:57
 10/11 P.O.C. ***** válasza:

A 842ND elég gyenge hardveresen ehhez. Én 1043ND v1 -en torenteztem Trasmission -nal. Elég rosszak a tapasztalataim, ez kb ugyan olyan felépítésű mint a tiéd.

Ha már 3 torrentet odaraktam tölteni használhatatlan volt a net, és gyakran újraindult a router. Valamikor már 1 torrentől is ha az nagyobb méretű volt.

A legolcsóbb amin már normálisan lehet ilyet, az a 1043ND v2. Mindenben dupla olyan erős mint a v1 vagy minta 842ND.

2014. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!